Eğitim

Meslek lisesi öğretmen ve öğrencileri depremzedelerin gönüllü terzisi oldu

  (AA) Osmaniye Rahime Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, konteynerde oluşturdukları dikiş atölyesinde Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen afetzedelere gönüllü terzilik yapıyor. Moda Tasarımı Teknolojileri Alanı öğretmen..

Meslek lisesi öğretmen ve öğrencileri depremzedelerin gönüllü terzisi oldu

 

(AA) Osmaniye Rahime Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, konteynerde oluşturdukları dikiş atölyesinde Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen afetzedelere gönüllü terzilik yapıyor.

Moda Tasarımı Teknolojileri Alanı öğretmen ve öğrencileri, Fakıuşağı Mahallesi’ndeki eğitim yerleşkesinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce kendilerine tahsis edilen konteyneri dikiş atölyesine dönüştürdü.

Atölyede, afetzedelere ulaştırılan kıyafetlerin bedenlerine göre tadilatları gerçekleştiriliyor.

– “Yaraların sarılması için elimizden geleni yapıyoruz”

Okul müdürü Sibel Altun, depremlerin ardından yaraların sarılması için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, faaliyete depremzedeler için ekmek üretimiyle başladıklarını söyledi.

Altun, kendilerinin de depremzede olduğunu ancak mümkün mertebe bir şeyler yaptıklarını anlatarak, günde 35 bin ekmek ürettiklerini, her geçen gün hizmetlerini çeşitlendirdiklerini kaydetti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL