İzmir Aşkına 8500 için geri sayım başladı 

İzmir Aşkına 8500 için geri sayım başladı 
Yayınlama: 20.05.2023
A+
A-

TOROS(Haber Merkezi) İzmir Aşkına Derneği’nin gönüllü üyeleri hazırladıkları müzikalde, danslar ve oyunculuk performanslarıyla kentin tarihini sahne taşıyacak.

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki ilk gösterinin tarihi 23 Mayıs Salı günü olacak.

Geçtiğimiz yıl pek çok sahnede performans sergileyen İzmir Aşkına Derneği gönüllüleri

bu yılki gösteri için uzun bir süredir çalışıyor. Müzikal, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV), Sağlıkta Kalite Derneği (SAĞKAL) ve Namık Kemal Lisesi’ne de fayda sağlayacak.

Amazonlardan başlayarak günümüze kadar geçen süreci anlatan İzmir Aşkına 8500’ü Filiz Güleç yazdı. Yönetmenliğini Gökmen Küçüktaşdemir’in yaptığı müzikalin danslarını Naya Aliyeva çalıştırdı. Müzikalde anlatıcı Murat Can Canbay, müzik direktörü Almila Tuncer, yönetmen yardımcısı Pınar Olgun ve sahne amiri Tuğçe Zorlu İpek. Gösterinin kostüm tasarımları da Arzu Şimşek’e ait. Proje koordinatörleri Barış Kınav ve Ceren Bağbozan.

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki ikinci gösterim tarihi 6 Haziran Salı olan İzmir Aşkına 8500, yaz ve sonbahar aylarında farklı sahnelerde sanatseverlerle buluşacak.

Farklı meslek dallarından 56 kişiden oluşan gönüllü ekibin hazırladığı müzikalden elde edilen gelir bu yıl da eğitim ve sağlık alanında kullanılacak.

DESTEKLERE TEŞEKKÜR

Bu yıl da müzikale pek çok kurum ve kuruluşun destek verdiğini söyleyen İzmir Aşkına Derneği Başkanı Filiz Güleç, “Pizza Locale, Coşkun Lunapark, Serabed, Fateks, Piove Coffee, Sonodis Ultrasonografi, Turyap Bornova, Ömer Barlas, Şarksan Deri, Meyhane Sisim, Serecstüdyo, Frekans, Denis’s Moda ve Piove bizden desteklerini esirgemediler. Aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Belediyesi, Çiğli Belediyesi, Seferihisar Belediyesi de destek veren diğer kurumlar arasında yer aldılar. Hepsine teşekkür ediyoruz” dedi. Güleç ayrıca,

“Kentimizin ve ülkemizin tarihini anlatmak için İzmir Aşkına 8500 ile güzel güzel bir fırsat daha yarattık. Gönüllülerden oluşan ekibimiz aylardır çalışmalarını sürdürüyor. Artık sahneye çıkmak için gün sayıyoruz. Sanatseverlere hem görsel bir şov sergileyeceğiz hem de tarihimizi anlatacağız. Bunun için de ekibimiz çok heyecanlı. Herkesi müzikalimize bekliyoruz” diye konuştu.

Müzikalde yer alan diğer isimler şöyle: Ahsem Arca, Ali Kâya, Begüm Gürgan, Beran Çimen, Binnur Taş, Birgül Canseven, Can Bora Birgül, Çisem Çelikoğlu, Dinçer Adıgüzel, Doğa Doğan, Ebru Evin, Ece İlaslan, Elif Semra Düzgider, Ezgi Yaman, Fadime Bilir, Filiz Güleç, Filiz Ünal, Furkan Güven, Gonca Ünal, Goncagül Çelik, Gülay Uysal, Hakan Yılmaz, Haluk Karaçöl, Hasan Döşkaya, Hasan Tahsin Karahan, İdil Öcal, İlgi Oğuzbayır, İlkay Karataş, İlkay Sılay Yurtsever

Kadir Gökavdan, Meltem Ülkü, Mercan Reis Çolak, Murat Can Canbay, Muratcan Tokgöz, Orkun Akmansoy, Özlem Çağlayan, Özlem Korkmaz, Ragıp Başol, Salih Gececi, Sedat Bozan, Selen Eliaçık, Sercan Türksever, Sevay İpek Aydın, Sezin Bahtiyar, Sidal Sevenoğlu Çandarlı, Timur Özçaylak, Tuğçe Zorlu İpek, Tuncay Mungan ve Ümit Öcal.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.