“İnsan haklarını savunmaya devam edeceğiz”

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Adana Barosu İnsan Hakları Merkezi tarafından, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle yapılan basın açıklamasında, “İnsan haklarını ve demokrasiyi savunmaya, mücadele etmeye devam...

“İnsan haklarını savunmaya devam edeceğiz”
Yayınlama: 10.12.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Adana Barosu İnsan Hakları Merkezi tarafından, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle yapılan basın açıklamasında, “İnsan haklarını ve demokrasiyi savunmaya, mücadele etmeye devam edeceğiz” denildi.

Açıklamada; kadın ve çocuklara yönelik şiddet ve istismar vakalarına, iş kazalarından, basın özgürlüğüne, yargı üzerindeki baskılara, temel hak ve özgürlüklerin sınırlandırılmasına kadar birçok konuya değinildi.

Adana Barosu Avukatlar Salonu’nda gerçekleştirilen basın açıklamasını Adana Barosu İnsan Hakları Merkezi Koordinatörü Av. Esem Yiğit okudu.

Av. Yiğit, açıklamada, “İnsan hakları savunucusu Avukatlar ve İnsan Haklarını korumak, geliştirmek ve buna işlerlik kazandırmakla yükümlü olan Adana Barosu olarak yaşanan tüm haksız ve hukuksuz uygulamalara, baskı ve zorlamalara karşı tarihsel görevimizi yerine getirme bilinci ve sorumluluğu ile insan haklarını ve demokrasiyi savunmaya, mücadele etmeye devam edeceğiz. Biliyoruz ki; nihai amaç olan adalet, barış, özgürlük ancak ve ancak demokrasi ve insan haklarının inşası ile mümkündür. Bu amaç ve şiarla;  İnsan haklarına dayalı ortak bir yaşam idealini geliştirmek için çok daha fazla çaba göstermemiz gerektiği bilinci ile  Adana Barosu olarak Evrensel Bildirgenin ilan edilişinin 73. yılında insanlığın ortak değerleri olan Adaleti, eşitliği, özgürlüğü, barışı ve en başta insan onuru için mücadele etmeye dün olduğu gibi bugün devam edeceğiz.” ifadelerine yer verildi.

Basın açıklamasına Adana Barosu Başkanı Av. Semih Gökayaz, yönetim kurulu üyeleri, avukatlar ve yurttaşlar katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.