İHA 1 Ticari Pilotluk Eğitimi Adana’da verildi

İHA 1 Ticari Pilotluk Eğitimi Adana’da verildi
Yayınlama: 08.07.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Daire Başkanlığı tarafından, Adanalı gençlerimizin ve gençlik çalışanlarının çağımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş, birçok farklı alanda kullanılan insansız hava araçları konusunda bilgilendirilmesi amacıyla sertifikalı dron eğitimi 3-7 Temmuz 2022 tarihleri arasında Adana’da verildi.

Sertifikalı Dron Eğitimi’nin uygulama ve teori eğitimleri için İHA (insansız hava araçları) talimatına göre ticari insansız hava aracı uçuşları için zorunlu olan insansız hava aracı eğitim sertifikası (İHA0 ve İHA 1) vermek için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından ilgili eğitimler için yetkilendirilen eğitmenler;  Doç. Dr. Gültekin Basmacı ve Dr. Ögr. Üyesi Onur Birol tarafından Çukurova Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde ve Rektörlüğe ait Atletizm Pistinde Teorik ve uygulamalı olarak kursiyerlere eğitim verildi.

ÇİNTİMAR, Kursiyerlere Başarı Diledi…

Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Çukurova Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde yapılan Teorik eğitimde kursiyerleri ziyaret ederek gençlere başarılar diledi. Çintimar, “Çağımız teknolojisinde gençlerimizin bir adım önde olmasını sağlamak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından düzenlenen bu uygulamanın gençlerimiz adına büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.” Dedi.

 72 Kursiyerin katılım sağladığı eğitim, 7 Temmuz 2022 tarihinde yapılan sınavla sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.