Farklı ülkelerden 10 genç Adana’da

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Ülkeler arasında kültürel bağları geliştirmek amacıyla gerçekleştirilen, öğrenci değişim proğramı çerçevesinde, çeşitli ülkelere mehsup 10 öğrenci Adana’da… Adana 5 Ocak Rotary Kulübü; “Rotary Youth Exchange”...

Farklı ülkelerden 10 genç Adana’da
Yayınlama: 01.08.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Ülkeler arasında kültürel bağları geliştirmek amacıyla gerçekleştirilen, öğrenci değişim proğramı çerçevesinde, çeşitli ülkelere mehsup 10 öğrenci Adana’da…

Adana 5 Ocak Rotary Kulübü; “Rotary Youth Exchange” proğramı çerçevesinde İngiltere, Fransa, İtalya, Slovenya, Finlandiya, Hırvatistan, Polonya, Portekiz’den ülkemize gelen 10 genci Adana’da ağırladı.

Farklı ülkelerde gelen gençler 5 gün boyunca Adana 5 Ocak Rotary Kulübü Başkanı Cevahir Can başkanlığında Adana ve çevresindeki tarihi ve kültürel yerleri gezdi.

Adana 5 Ocak Rotary Kulübü üyeleri de yurt dışından gelen 10 genci evlerinde ağırlayarak kültürümüzü tanımalarına yardımcı oldu.

Adana 5 Ocak Rotary Kulübü Başkanı Can; öğrenci değişim proğramlarının çok yararlı olduğunu, ülkeler arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine, farklı kültürden gelen insanların kaynaşmasına ve birbirlerini tanımalarına yardımcı olacağını, kültürel gelişimleri artıracağını, ülkemizin tanıtımına katkı koyacağını söyledi.

Can; “Farklı ülkelerden öğrenci değişim proğramı çerçevesinde Türkiye’ye gelen ve bizim gençlerimizle birlikte bu proğramda yer alan gençlerin kaynaşması; dostluk, barış ve farklı kültürleri tanıma konusunda gençlere bir çok fayda sağlayacaktır” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.