Erdem’den Çalışkan’a ziyaret

Erdem’den Çalışkan’a ziyaret
Yayınlama: 22.07.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sevgi ve Kardeşlik Derneği (SEVKAD) Genel Başkanı Hüseyin Emre Erdem, ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan’ı ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Çalışkan, SEVKAD’ın Kıbrıs’ın en aktif sivil toplum kuruluşlardan biri olduğunu bildiklerini ve çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirtti.

Başkan Çalışkan ayrıca; “Öncelikle Kıbrıs Barış Harekatının yıl dönümü olan şu günlerde bu anlamlı ziyaret için bir kez daha teşekkür ediyorum. SEVKAD’da tıpkı ASKON gibi merhum Erbakan Hocamız tarafından kurulmuştur.

Tıpkı ülkemizde olduğu gibi Kıbrıs’ta da manevi değerlere bağlı bir neslin yetişmesine ihtiyaç olduğunu hepimiz biliyoruz. İşte bu hususun gerçekleştirilmesi için SEVKAD önemli bir rol oynamaktadır. Özverili çalışmaları için başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Allah yardımcıları olsun.” dedi.

Misafirperverlikleri için Başkan Çalışkan’a teşekkür eden SEVKAD Genel Başkanı Hüseyin Emre Erdem; “Başkanımızın belirttiği gibi SEVKAD 1974 Kıbrıs Barış Harekatı sonrasında merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız tarafından Kıbrıs’ta gerçekleştirilen fethin kalıcı hale gelmesi ve adada manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştirilmesi amacıyla kurulmuştur.

Şu anda adada 110 bine yakın üniversite öğrencisi bulunmakta, bizler SEVKAD olarak bu öğrencilerin adaya geldikleri noktadan mezun oldukları döneme dek manevi kazanımlar elde etmesini arzuluyoruz. Öğrencilerin bulunduğu her alanda ‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ ilkesi çerçevesinde çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz.”dedi

Ağırlıklı olarak ASKON ve SEVKAD’ın faaliyetlerinin değerlendirilip istişarelerin yapıldığı görüşme, hediye takdimi ile son buldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.