Dünya standartlarında anaokulu

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Adana ‘da Maple Bear Anaokulu Eğitim hizmetini faaliyete geçiren Okul idarecilerinden Oğuzhan Kestir; “Adana’nın her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünerek yola çıktık. Dünyanın...

Dünya standartlarında anaokulu
Yayınlama: 24.11.2022
A+
A-

 

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Adana ‘da Maple Bear Anaokulu Eğitim hizmetini faaliyete geçiren Okul idarecilerinden Oğuzhan Kestir; “Adana’nın her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünerek yola çıktık. Dünyanın en iyi eğitim sistemine sahip ve 2018 yılında bilim, matematik ve okuma alanlarında yüzde 100 İngilizce konuşan Ülkeler arasında 1. Sırayı alan Kanada’nın eğitim sistemini tercih ettik.” Şeklinde konuştu. “Öğrencilerimize ve velilerine karşı ciddi bir şekilde sorumluluk aldık.” Diyen Kestir şöyle devam etti; “Uyguladığımız sıkı kalite kontrolleri sayesinde Dünyada en iyi eğitimi sunan Kanada sistemini Adana ‘ya da taşıdık. En üst düzey eğitim sistemini Kentimizde de uygulamanın mutluluk ve gururunu yaşıyoruz.” Dedi.

MAPLE BEAR ’DA EĞİTİM DİLİ YÜZDE 100 İNGİLİZCE

Maple Bear İdarecisi Oğuzhan Kestir; “Anaokulumuzda eğitim tamamen İngilizce olarak verilmektedir. Bugüne dek yapılan birçok çalışma, çift dilli olmanın beyin üzerinde büyük bir etkisi olduğundan, zihinsel yetenekleri geliştirdiğini ve hafızayı keskinleştirdiğini ve esasen insanı daha akıllı kıldığını teyit etmektedir. Bu anlamda sistem olarak iddialı bir konumdayız. Maple Bear, eğitim ve öğretim konusunda Kanada’da uygulanmakta olan oldukça başarılı yaklaşımı esas alarak her alanda mükemmel, uygulamalı, titiz ve konuyla ilgili bir ilkokul müfredatı geliştirmiştir. Maple Bear, okuryazarlık, sayı bilgisi, bilim, teknoloji, analiz, problem çözüme, bilgi işleme ve bilişim alanlarında çocuğun temel becerilerinin gelişimini teşvik etmektedir. Eleştirel ve yaratıcı düşünme becerileri desteklenip, teşvik edilmektedir. Böylece Anaokulundan başlayarak öğrencilerimizin başarılı olması sağlanmaktadır. İlkokul Programı, fiziksel, entellektüel, duygusal ve toplumsal açıdan çocuğu her yönüyle eğitmek üzere tasarlanmıştır.” Dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.