Siyaset

Çulhaoğlu: İktidar halkı tir tir titretiyor

    (HABER MERKEZİ) –TOROS– İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, kara kış gelmeden iktidarın vatandaşları tir tir titrettiğini söyledi. Çulhaoğlu, “1 Eylül 2022’ye adım attığımız ilk dakikalarda zamlar peş..

Çulhaoğlu: İktidar halkı tir tir titretiyor

 

 

(HABER MERKEZİ) –TOROS– İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, kara kış gelmeden iktidarın vatandaşları tir tir titrettiğini söyledi.

Çulhaoğlu, “1 Eylül 2022’ye adım attığımız ilk dakikalarda zamlar peş peşe geldi. 2021 Nisan ayından beri söylüyoruz, bu iktidar şimdiden önlemlerini alsın, önümüzdeki kış ve 2022 çok zor geçecek, vatandaşlarımız daha fazla mağdur olmasın diye. Nitekim iş bilmez, liyakat sahibi olmayan, vatandaşlarından kopmuş bu iktidar her şeyi vatandaşımızın omzuna yüklemeye, cebinde olmayan paraya göz dikmeye, zam üstüne zam yapmaya devam etmektedir.” dedi

Çulhaoğlu şöyle devam etti: “İktidar Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu aracılığıyla 1 Eylül itibarıyla Doğalgaza konut tarifesinde yüzde 20,4, sanayi tarifesine de yüzde 50,8, elektrik üretimi amaçlı tarifeye de yüzde 49,5 oranında zam yaptı. Elektrik ise konut ve tarımsal kullanımda yüzde 20, kamu ve özel hizmet sektörü için yüzde 40, sanayi için ise yüzde 50 oranında zamlandı. İşin kötü tarafı da, her zaman yaptıkları gibi bunu vatandaşlarımızı üzmeyecek oranlarda küçük zam olarak açıkladılar. İktidara göre bu oranlar küçük olabilir ama, vatandaşlarımız zaten zar zor geçiniyorken, ev ekonomisi dibe vurmuşken, okullar açılacakken, yoksulluk artmış ve sosyal yardım alanların sayısı 1.6 Milyon haneyi aşarak 4 Milyonu geçmişken, kredi kartları patlamışken, icra dosyalarının sayısı 24 Milyonu aşmışken, çarşı-pazar yangın yeriyken, işsizlik her geçen gün artarak tavan yapmışken yapıldı bu zamlar. Ne küçüğü. Bu yapılan zamlar vatandaşımızın yiyeceğinden giyeceğine yüzde yüz zam olarak yansıyacak, daha çok geçim sıkıntısı ve yoksulluk getirecek. Vatandaşlarımızın ekmeğine kan doğruyorsunuz bari küçük zam diye dalga geçmeyin insanlarımızla.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL