Çukurova’da çocuklar çok mutlu

Çukurova’da çocuklar çok mutlu
Yayınlama: 20.08.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Çukurova Belediyesi’nin çocuklar için önemli hizmetlerinden biri olan su oyun parkları büyük ilgi görüyor. Değişik mahallelerde bulunan su oyun parklarında çocuklar hem eğleniyor hem de sıcak yaz günlerinde serinleme imkanı buluyor. Anne babalar da çocukları eğlenirken piknik yapıyor ve dinleniyor.

Yaz mevsiminde Çukurova Belediyesi su oyun parkları yine çocukların en çok ilgi gösterdiği hizmet olmaya devam ediyor. Çukurova Belediyesi’nin 4 ayrı mahallede yıllardır hizmet veren su oyun parkları yayla ya da denize gitme imkanı olmayan ailelerin çocukları için en büyük eğlence ve serinleme kaynağı oldu.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Toros Mahallesi’ndeki Ercan Çetin Doğal Park’ta bulunan su oyun parkını ziyaret etti. Çocukları eğlenirken etrafta piknik ortamı oluşturup dinlenen anne babalarla görüşen Başkan Soner Çetin, daha sonra çocuklarla sohbet etti. Başkan Soner Çetin, çocuklara oyuncak hediye etti.

Her ortamda çocuklarımızla gençlerimizle birlikte olmaktan mutlu olduğunu bu nedenle su oyun parkını ziyaret ettiğini belirten Başkan Soner Çetin, “Örnek alınsın diye proje geliştiriyoruz. Yaylaya denize gidemeyen çocuklarımız eğlensinler serinlesinler diye bu projeyi geliştirmiştik. Bunun örnek alınması ve diğer belediyelerin de su oyun parkı açması bizi mutlu ediyor. Aileler mutlu. Aileler burada piknik yapıyor, çocuklar da eğleniyor serinliyor biz de amacımıza ulaşmış oluyoruz. Projelerle halkın yaşam standartlarını yükseltmek ve insanların daha mutlu olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Talep olan her yere açacağız. Haftanın 5 günü hizmet veriyoruz” dedi.

Başkan Soner Çetin, Adana’nın en büyük sorunlarından biri kanallarda boğulma olayları olduğunu söyledi. Bu üzücü olayların sadece polisiye önlemlerle engellenemeyeceğini belirten Başkan Soner Çetin, “Biz de bir seferberlik başlattık her yıl 10 bin çocuğumuza yüzme öğretiyoruz. Bununla da yetinmiyoruz su oyun parklarında da eğlenmelerini serinlemelerini sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Soner Çetin, su oyun parklarının 5 gün hizmet verdiği diğer iki günde temizlik ve bakım yapıldığını ifade ederek, “Çünkü çocuklarımızın hijyenik bir ortamda eğlenmesini istiyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.