Ekonomi

ÇUKUROVA SİFED, deprem bölgesini terk etmiyor

    (HABER MERKEZİ)-TOROS-Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, depremden büyük yara alan illerin yeniden yapılanması için yer seçimlerinin doğru yapılması gerektiğini belirtti…

ÇUKUROVA SİFED, deprem bölgesini terk etmiyor

 

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, depremden büyük yara alan illerin yeniden yapılanması için yer seçimlerinin doğru yapılması gerektiğini belirtti. ÇUKUROVA SİFED Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Kahramanmaraş ve Hatay’da çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunan Başkan Hüseyin Kış, depremzedelerin yaralarını sarabilmek adına ellerinden gelen tüm çabayı gösterdiklerini, göstermeye devam edeceklerini vurguladı.
“DEPREMZEDELERİN YANINDAYIZ”
Başkan Hüseyin Kış ve yönetim kurulu üyeleri heyet olarak Kahramanmaraş ve Hatay merkezinin yanı sıra iki şehrin ilçelerinde sorunları dinledi, çözüm için de harekete geçti. Türkiye’nin dört bir yanından gelen yardımlar, depremzedelerin eksiklerini gidermek için kullanılıyor. Bu kapsamda Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu da yardım çalışması başlattı. ÇUKUROVA SİFED Başkanı Hüseyin Kış ve federasyonun yönetim kurulu üyeleri Kahramanmaraş ve Hatay’daki deprem bölgelerini ziyaret ederek depremzedelere yardımda bulundu.
ÇUKUROVA SİFED heyeti, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen koordinasyon toplantısında Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’le görüştü. Pazarcık Alevi Kültür Dernekleri Başkanı Hasan Hüseyin Değirmenci’nin ardından Samandağ Kaymakamı Murat Kütük’ü ziyaret eden, iki kentin koordinasyon merkezlerinde yetkililerle görüşen, yardım dağıtım merkezlerine çeşitli desteklerde bulunan heyet adına konuşan Başkan Hüseyin Kış, deprem bölgelerini yerinde görmenin olayın önemini kavramak adına önemli olduğunu belirtti.
“GÜVENLİ KENTLER OLUŞMALI”
Kentlerin yeniden yapılanmasında yer seçiminin önemini vurgulayan Başkan Hüseyin Kış, tarım alanlarının daha çok ekonomiye kazandırılması gerektiğini, konut alanlarının dağ yamaçlarında olmasının güvenli bir tercih olacağını kaydetti. Başkan Kış, deprem bölgelerinde tespit ettikleri ihtiyaçları olabildiğince ve hızlı şekilde bölgeye ulaştırmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL