Çifte kupalı şampiyon ÇGC’de

Çifte kupalı şampiyon ÇGC’de
Yayınlama: 22.06.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS- ÇİLTAR Masa Tenisi İhtisas Spor Kulübü Başkanı Dr. Ali Türemiş, yönetici Kemal Sağ ile antrenör Mustafa Kanatlı, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir’i  ziyaret ederek, başarı öyküsünü anlatıp tesis için yer tahsisi konusunda destek istediler..

35. kuruluş yılını kutlayan kulüp 4. kez Türkiye Şampiyonluğunu kazandı. Adana Çiltar Masa Tenisi İhtisas Kulübü (MTİ) bu sezon aynı zamanda Türkiye Kupası’nın da sahibi oldu. Çorum’da oynanan final karşılaşmasında güçlü rakibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni 4-2 yenerek şampiyonluk kupasını Adana’ya getirdi.

AVRUPA’DA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK

Önümüzdeki sezon Türkiye’yi Avrupa Kupası’nda temsil edeceklerini belirten Adana ÇİLTAR Masa Tenisi İhtisas Kulübü Başkanı Dr. Ali Türemiş, yerel yöneticilere çağrı yaparak, “Zor şartlarda imkânsızlıklar içerisinde çalışarak kazandığımız bu şampiyonluklar son derece önemli. Birçok şehirde masa tenisine ait özel salon olmasına karşılık bu kadar başarılı Adana’da maalesef bir salonumuz yok. Adana’daki tesisler yeterli değil, bizim tek isteğimiz – yer verilirse- binamızın olması ve daha fazla sporcu yetiştirmektir. Sponsorlarımız var, belediye başkanlarımızdan bize tesis yapabilmek için 2-3 dönüm yer tahsis etmelerini istiyoruz. Sponsorlarımızla binamızı ve kamp yerini kendimiz yapacağız. Bize yer vermeleri halinde bu imkânlarla başardığımız şampiyonlukların daha da fazlasını Adana’ya getireceğiz ”diye konuştu.

ADANA’NIN GURURUNA SAHİP ÇIKMALIYIZ

Sadece futbola değil tüm sporlara önem verdiklerini belirten Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, “Bugün çifte kupalı şampiyonları ağırlamaktan gururluyuz. Adana sporunda uzun yıllardır böylesine büyük başarı olmadı. Türkiye Kupasını kazanan ÇİLTAR Masa Tenisi İhtisas Spor Kulübü Lig Şampiyonluğu ile birlikte sezonu 2 kupa ile kapattı. Bu yıl 2 kupayı Adana’ya getiren ÇİLTAR Masa Tenisi İhtisas SK ve bu başarıda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Yerel yönetimlerimizden böylesine başarılı masa tenisciler icin  yer tahsisi konusunda destek bekliyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.