Ekonomi

Çalışkan:Üç aylar rahmet ve mağrifet iklimidir

    (HABER MERKEZİ)-TOROS-Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Receb, Şaban ve Ramazan ayını içerisinde bulunduğu üç ayların başlangıcı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çalışkan..

Çalışkan:Üç aylar rahmet ve mağrifet iklimidir

 

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Receb, Şaban ve Ramazan ayını içerisinde bulunduğu üç ayların başlangıcı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Çalışkan mesajında: “Nihayet hasretle yolunu gözlediğimiz rahmet ve mağfiret iklimine kavuştuk. Receb ve Şaban ayları, Ramazan ayı ile birleştirerek “Üç Aylar” olarak adlandırılmıştır.

Bu mübarek aylar, Yüce Rabbimizin rahmet ve mağfiretinin üzerimize bol bol indiği vakitlerdir. Bizleri bu mübarek mevsime ulaştıran Yüce Rabbimize sonsuz hamd ve senalar eder, bu mukaddes zaman diliminin tüm İslam alemi için hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ederim.

Geçen yıl pandemi gölgesinde ihya ettiğimiz bu mübarek iklimi bu yıl pandemi gölgesinde ihya etmiyor olsak da müslümanlar olarak büyük imtihanlardan geçmekteyiz. Birçok islam beldesinde zulüm devam etmekte, müslüman kardeşlerimiz soğuk kış aylarında zorlu koşullar altında yaşamaya çalışmaktadır.

Sözlerime Peygamberimizin (S.A.V) bu kıymetli rahmet iklimine ulaştığında çokça ettiği şu duayla son vermek istiyorum. ‘Allah’ım, Receb ve Şaban aylarını hakkımızda mübarek eyle ve bizi Ramazan’a ulaştır.’ (Taberânî, el-Mu’cemü’l-evsat, IV, 189.)”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL