BAŞKAN TEKİN: “NAZIM HİKMET GİBİ AYDIN SANATÇILARA İHTİYACIMIZ VAR”

Seyhan Belediyesi, ünlü şairi, romancı ve yazarı Nazım Hikmet Ran’ı 100.Yıl Çırçır Sanat Merkezi’nde müzikli şiir dinletisiyle andı.

BAŞKAN TEKİN: “NAZIM HİKMET GİBİ AYDIN SANATÇILARA İHTİYACIMIZ VAR”
Yayınlama: 04.06.2024
A+
A-

Seyhan Belediyesi, Türk edebiyatının ünlü şairi, romancı ve yazarı Nazım Hikmet Ran’ı, vefatının yıldönümünde 100.Yıl Çırçır Sanat Merkezi’nde, Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun müzikli şiir dinletisiyle andı.

Toplumcu, gerçekçi şiirin öncüsü usta kalem Nazım Hikmet Ran’ın vefatının 61.yıldönümünde güzel bir müzikli şiir dinletisiyle andıklarını belirten Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, “ Nazım Hikmet, Türkiye’nin aydın, entelektüel hatta dünyaya mal olmuş, özgürlük, adalet, barış mücadelesinde sürekli bayrağı elinde taşımış, insanlara hep örnek olmuş önemli bir sanatçısıydı. Bu ülkenin, böyle aydınlara ihtiyacı var” dedi.

Başkan Tekin, konuşmasını, Nazım Hikmet’in, “Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşçesine, bu davet bizim ” şiiriyle noktalayarak, davetlilere güzel bir şiir dinletisi sergileyen Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibine ve katılım gösteren herkese teşekkür etti.

Kaynak: Seyhan Belediyesi / Haber Bülteni

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.