Yerel

Başkan Çay depremzedelerin yanında

    (HABER MERKEZİ)-TOROS-Kahramanmaraş merkezli 10 ili vuran depremin ardından depremzedelere tüm Türkiye’den olduğu gibi Pozantı’dan da yardım yağıyor. Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, depremin olduğu ilk günden bu yana..

Başkan Çay depremzedelerin yanında

 

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Kahramanmaraş merkezli 10 ili vuran depremin ardından depremzedelere tüm Türkiye’den olduğu gibi Pozantı’dan da yardım yağıyor.

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, depremin olduğu ilk günden bu yana sahada bulunarak, sürekli il ve ilçe belediye başkanlarıyla iletişim halinde olup hangi bölgede nelere ihtiyaç var ise onu tamamlayıp bölgeye gönderiyor.

İSKENDERUN VE KAHRAMANMARAŞ’A BİZZAT GİTTİ

Depremin ikinci günü İskenderun’a giderek belediye kamyoneti ile yardım götüren Belediye Başkanı Mustafa Çay, Perşembe günü de Kahramanmaraş’a giderek yardımları bizzat depremzedelere kendisi verdi.

4 SAATTE 2 KAMYONET YARDIM TOPLANDI

Başkan Mustafa Çay’ın sabah makamına gelerek sosyal medyadan yapmış olduğu yardım çağrısı ile Pozantılı adeta yağmur oldu yağdı ve dört saatte 2 kamyonet malzeme toplandı. Saat 13.30 gibi 8 belediye personeli ile yola çıkan Başkan Mustafa Çay, akşam 18.00 sularında Kahramanmaraş’a ulaşarak belediye başkanları aracılığıyla belirlenmiş olan gerekli noktalara toplanan yardım malzemelerini teslim etti.

YARDIMSEVERLERE TEŞEKKÜR ETTİ VE UYARI YAPTI

Yaşanan depremin ilk anından bu güne kadar tüm Türkiye’den binlerce yardım aracının deprem bölgesine gittiğini belirten Belediye Başkanı Mustafa Çay, “Yapılan yardımların kaymakamlıklar aracılığıyla AFAD ile koordineli bir şekilde yapılmasının daha doğru olduğunu dile getirerek şunları söyledi; “Depremin ilk anından beşinci gün olan bugüne kadar İlçe Kaymakamımız Fatih Karamahmut ile birlikte sürekli sahadayız ve koordineli bir şekilde çalışma yürütüyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL