Güncel

Basın mensuplarına, Türk Kızılay’ından İlk Yardım Kursu

      (HABER MERKEZİ) –TOROS – Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF)  ile Türk Kızılay’ı arasında, “Medya Mensupları İlk Yardım Bilgilendirme İşbirliği Protokolü” imzalandı. Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Kültür ve Sosyal Tesisleri’nde..

Basın mensuplarına, Türk  Kızılay’ından İlk Yardım Kursu

 

 

 

(HABER MERKEZİ) –TOROS – Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF)  ile Türk Kızılay’ı arasında, “Medya Mensupları İlk Yardım Bilgilendirme İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Kültür ve Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine, Türk Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı, TGF Başkanvekili ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, Başkan Yardımcısı Yasemin Atasoy, Genel Sekreter Sefa Saygıdeğer, TGF Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesi Başkanı Kerim Hoşfikirer ile basın mensupları katıldı.

Gaziantep’te meydana gelen trafik kazasında hayatlarını kaybeden basın mensupları; Muhammed Abdulkadir Esen ve Umut Yakup Tanrıöver anısına gerçekleştirilecek İlk Yardım Kursu’yla ilgili protokol imza töreninden önce, Türk Kızılay’ı görevlileri tarafından basın mensuplarına; trafik kazası anında alınacak güvenlik önlemleri ve ilk yardım müdahaleleri hakkında canlandırma yöntemiyle bilgi verildi. Daha sonra ÇGC Başkanı Esendemir ve Türk Kızılay Genel Sekreteri Saygılı hazırlanana protokolü imzaladı.

‘BASIN MENSUPLARIMIZ İLK YARDIM KAHRAMANI OLACAK’

Bu projenin Gaziantep’te geçtiğimiz ay trafik kazasında hayatını kaybeden basın mensupları Muhammed Abdulkadir Esen ve Umut Yakup Tanrıöver anısına düzenlendiğini dile getiren Türk Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı;

“Kardeşlerimizin vefatı sonrası Türkiye Gazeteciler Federasyonu ile iletişime geçtik. İlk protokolü Adana’da imzaladık. Bunu ülke geneline yayacağız. Gözümüz kulağımız olan basın mensupları haber yaparken olay yerine ilk gidenler arasında oluyor. İşte bu noktada ilk yardım eğitimleri olursa gerekli güvenlik önlemlerini alabilirler. Bununla birlikte de can kurtararak ilk yardım kahramanı olabilirler” dedi.

TGF Başkanvekili ve ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ise basın mensupları için ilk yardım eğitiminin şart olduğuna vurgu yaparak, “Türkiye genelinde 22 ilk yardım merkezinde basın mensubu arkdaşlarımız bu eğitimi alacak. Ardından sertifikaları verilecek. Tüm basın çalışanlarımız bu kursa katılabilecekler” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL