Bakan Soylu:Uyuşturucunun kökünü kurutacağız

Bakan Soylu:Uyuşturucunun kökünü kurutacağız
Yayınlama: 23.03.2023
A+
A-

 

2.KÖKÜNÜ KURUTMA OPERASYONU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adana’da ikincisi gerçekleştirilen “Kökünü Kurutma Operasyonu”nda 212 şüphelinin gözaltına alındığını söyledi.Soylu, yaptığı açıklamada, depremin 45. günü olduğunu ve yarın mübarek ramazana kavuşulacağını ifade etti. Vatandaşların ramazanını tebrik eden Soylu, depremin 45. gününde 45. “Kökünü Kurutma Operasyonu”nu gerçekleştirdiklerini belirtti.Soylu, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ile düzenlenen operasyona ilişkin, şöyle konuştu:”Bundan 6 ay önce yine Adana’daydık. 4 Ekim’de yine bir Kökünü Kurutma Operasyonu yapmıştık. Yine buradaydık, yine huzurlarınızdaydık.

6 AYDIR TEKNİK TAKİP YAPILIYOR

Emniyet güçlerinin 6 aydır düğmeye bastığını ifade eden Bakan Soylu, “O başarılı operasyonda evlatlarımız yine Adana’da uyuşturucu satan, uyuşturucu satışını koordine eden, imalatını yapan, ticaretini yapan çeteleri çökertmişlerdi. Şimdi de o tarihten itibaren yine Adana İl Emniyetimiz ve İl Jandarma Komutanlığımız durmadılar. Tam 6 aydır yeni bir operasyonun düğmesine bastılar. 6 ay boyunca gerek teknik takip, gerek izleme, gerekse diğer hukukun el verdiği unsurlar çerçevesinde uyuşturucunun kökünü kurutabilmek için elinden gelen gayreti ortaya koydular.”

OPERASYONLAR DEVAM EDECEK

Operasyonu gerçekleştiren güvenlik güçlerini ve koordinasyonu sağlayan Adana Cumhuriyet Başsavcılığını tebrik eden Soylu, “İnşallah bu operasyonlar devam edecek. Bunu her daim söylüyorum. Bu ikinci gelişimiz. Uyuşturucunun kökünü kurutmak için 2 bin defa da olsa Adana’ya geleceğiz. Elimiz kanda da olsa, elimiz başka bir sürecin içerisinde bir uğraşla da olsa bu mücadelemiz devam edecektir.” şeklinde konuştu.Bakan Soylu’ya, açıklaması sırasında Vali Süleyman Elban, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci ve İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt eşlik etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.