ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması için geri sayım başladı

ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması için geri sayım başladı
Yayınlama: 30.11.2022
A+
A-

 

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Dokuma kumaşın değerini ortaya koyan, tasarımcı adayları ve tasarımcılar için özgür ve yaratıcı bir ruh oluşturmalarını sağlayan ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nın 11. finali 2 Aralık 2022 tarihinde Hilton Adana Otel’de gerçekleşecek. AKİB 2021 yılı Adana İhracat Şampiyonları ile ATHİB 2021 yılı İhracat Şampiyonları Ödül Töreni’nin ardından düzenlenecek defile ve ödül töreniyle Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nın kazananları jüri üyeleri tarafından belirlenecek. Yarışmanın final sunumu öncesinde gerçekleşecek İhracat Şampiyonları Ödül Töreni’yle AKİB üzerinden Adana ilinde 2021 yılının en fazla ihracat yapan ilk 10 firması ile ATHİB üzerinden 2021 yılının en fazla ihracat yapan ilk 10 firması açıklanarak firmalara plaket takdim edilecek.

T.C. Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş, Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, TİM Başkanı Mustafa Gültepe, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ATHİB Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Doğan, ATHİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı & ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Yürütme Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç ve sektör temsilcileri katılım sağlayacak.

Büyük emeklerle geleceğe yön verecek, birbirinden değerli ve gösterişli tasarımların podyumda sergileneceği yarışmanın Koordinatörlüğünü ve Danışmanlığını Nuray Er Bıyıklı, Proje Tasarım Koordinatörlüğünü Özlem Kaya, Sanat Yönetmenliği ve Koreografisini Yasin Soy üstleniyor.

Büyük Ödülün Sahibi Kim Olacak?

Tasarımcıların hayallerinin yarıştığı final gecesi ve ödül töreninde jüri üyeleri tarafından dereceye layık görülen finalistlerden 1.’ye 100.000 TL, 2.’ye 75.000 TL, 3.’ye 50.000 TL para ödülü ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılacak değerlendirme sonrası 2 yıl yurtdışında eğitim imkânı verilecektir.

Dereceye girmeye hak kazanan tüm finalistlere Masaüstü Armürlü Dokuma Tezgâhı ve öğrenim gördüğü üniversiteden birer öğretim üyesi ile birlikte Uluslararası bir Tekstil Fuarı’na katılım sağlama hakkı kazanacaktır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.