“AKP iktidarının halktan ve halkın gündeminden koptuğunun kanıtıdır”

“AKP iktidarının halktan ve halkın gündeminden koptuğunun kanıtıdır”
Yayınlama: 02.08.2022
A+
A-

(HABER MERKEZİ) -TOROS-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, ülkemizde son yıllarda konut ve kira fiyatlarındaki fahiş artışlar yüzünden dar gelirli vatandaşların ve üniversite öğrencilerinin ciddi barınma sorunları yaşadığına dikkat çekerek, ‘’Kendi vatandaşlarımızın barınma sorunlarını henüz çözmemişken, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde bir takım cemaatlerle işbirliği içinde konut projeleri yapmasını doğru bulmuyoruz. İktidar partisi ‘Bizim STK’larımız’ dediği cemaatlerle işbirliği yapıp onları zenginleştirirken; kendi vatandaşının barınma, beslenme gibi en temel sorunlarına çözüm üretmemektedir. Ülkesindeki sorunları görmezden gelip; Suriye’nin kuzeyinde briket evler yapan AKP iktidarının, halktan ve halkın gündeminden ne kadar uzaklaştığını bu projeyle bir kez daha görmüş olduk.’’dedi.

 “RAKAMLAR ÜLKEMİZDEKİ SORUNLARI GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR”

Milyonlarca insanın AKP iktidarında fakirleştiğini ve hükümetin;  fahiş oranda artan konut ve kira fiyatları için hiçbir iyileştirici adım atmadığının altını çizen Çelebi, “Vatandaşlarımız artan fiyatlar ve hayat pahalılığı nedeniyle, en temel ihtiyaçlarını karşılayamaz duruma gelmiştir. Bu ihtiyaçların en başında barınma ve beslenme geliyor. Üniversite öğrencilerimiz barınma ve yurt sorunundan dolayı hayallerinden ve hedeflerinden vazgeçmek zorunda kalıyorlar. Dar gelirli vatandaşlarımız kirasını, faturasını ödeyemiyor, mutfakta tenceresini kaynatamıyor ve ne yazık ki sağlıklı şekilde beslenemiyor.”şeklinde konuştu.

 “PROJEYİ YASAKLI TARİKATÇI KURULUŞLARLA YAPIYOR”

 Ülkede ki  icra dosya sayısının 25 milyonu aştığını,  vatandaşların  borçlu ve geçim sıkıntısı yaşadığını kaydeden Çelebi konuşmasına şöyle devam etti:  “Tek haneli enflasyon hedefinden, üç haneli enflasyon gerçeğine ulaştık. Son bir yılda üretim maliyetleri ve fiyatlar %300 – %400 oranında arttı. Tüm rakamlar Türkiye’de ne kadar ciddi sorunlar olduğunu açıkça gözler önüne seriyor. Ülkesindeki bu sorunları çözmesi gereken AKP iktidarı, Suriye’de 100 Bin Briket ev yapıyor. Peki bu projeyi kimlerle yapıyor?  ‘İyilik Treni’ projesinde yer alan vakıf ve derneklerle; daha önce Almanya’daki yolsuzluk davasıyla tanınan Deniz Feneri Derneği, İsmailağa, Yahyalı, Halidiye, Nur ve Erenköy gibi çeşitli cemaatlerle; Erdoğan’ın ‘’Bizim STK’ler’’ dediği yasaklı tarikatçı kuruluşlarla yapıyor. Ülkesindeki bunca soruna sıkıntıya kayıtsız kalarak, vatandaşımızın hakkını yiyenlerden hesap soracağız, kaynaklarımızın yabancı ülkelere aktarılmasına sessiz kalmayacağız. CHP iktidarında önceliğimiz ülkemizin vatandaşları ve onların sorunlarına çözüm üretmek olacak. Bu ülkeyi yandaşlara, cemaatlere, tarikatlara ve bir avuç mutlu azınlığa değil; halkımıza hizmet ederek yöneteceğiz. Ortak akılla, adaletle, barış içinde yönetilen; her yurttaşın kendini güvende hissettiği ve fikirlerin özgürce ifade edilebildiği bir Türkiye için BİZE KATILIN.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.