Adana'da ıslah edilen 1000 dekarlık mera hayvancılığa açıldı

Adana'da ıslah edilen 1000 dekarlık mera hayvancılığa açıldı
Yayınlama: 02.06.2022
A+
A-

ADANA (AA) – Adana'nın Saimbeyli ilçesinde Mera Islahı ve Amenajman Projesi kapsamında ıslah edilen 1000 dekarlık mera hayvancılığa açıldı.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce yürütülen proje çerçevesinde Karakuyu Mahallesi'nde bulunan 1740 dekarlık merada 2 yıl önce ıslah çalışması başlatıldı.

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi koordinasyonunda yürütülen çalışmalar tamamlanarak meranın ot veriminde artış sağlanan 1000 dekarlık bölümü hayvancılığa açıldı.

Tarım ve Orman İl Müdürü Muhammet Ali Tekin, ıslah çalışmalarının tamamlanması dolayısıyla düzenlenen programda, Mera Islahı ve Amenajman Projesi ile kırsal bölgelerde hayvancılığın geliştirilmesini hedeflediklerini söyledi.

Meradaki çalışmalarla ot popülasyonunun yaklaşık 4 kat arttığına dikkati çeken Tekin, "Üreticilerimizle konuştuğumuzda hayvanı az olanlar artırmayı, hiç olmayanlar da yeni hayvan almayı planlıyor. Hayvancılığı devam ettirerek, bu insanların yerinde kalkınmasını sağlayarak bölge ve ülke ekonomisine faydalı olmak istiyoruz." dedi.

Mahalle muhtarı Turan Cengiz de meradan 2500'e yakın küçükbaş hayvan için yararlanılabileceğini ifade etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.