Adana’da geleneksel hale gelen “11. Veteran Masa Tenisi Turnuvası” hazırlıkları sürüyor.

Adana’da geleneksel hale gelen “11. Veteran Masa Tenisi Turnuvası” hazırlıkları sürüyor.
Yayınlama: 11.02.2024
A+
A-

Toros (Haber Merkezi)- Organizasyon Komitesi Başkanı Kemal Sağ, 2-3 Mart tarihlerinde  gerçekleştirilecek turnuva için Masa Tenisi Federasyonu Adana İl Temsilcisi Taci Menteş ile birlikte Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir’i ziyaret ederek destek istediler.

Kemal Sağ, her geçen gün ilgi ve katılımcı sayısının arttığı turnuva için hazırlıkların tamamlandığını, sporcu, hakem ve ailelerin Adana’dan mutlu ayrılmaları için gerekli çalışmaların ekibiyle birlikte yapıldığını söyledi.

Turnuvaya katılacak sporcuların yıllık izinlerinin turnuva gününe denk getirdiklerini ve Adana’da sadece turnuvanın oynandığı 2 gün değil daha fazla kalarak kentin ekonomisine de katkı sağladıklarını ifade eden Kemal Sağ, şöyle devam etti: “Turnuvayı 11 yıldır aksamadan çok ciddi hazırlıkla gerçekleştiriyoruz. Bunu ekip çalışmasıyla yapıyoruz. Valimiz Yavuz Selim Köşger başta olmak üzere yerel yöneticilerden özellikle medyadan büyük destek görüyoruz. Bu bağlamda; ÇGC Başkanı Cafer Esendemir’i hem organizasyon komitesine aldık hem de destek için ziyaret ettik. Turnuvaya 21 ülkeden toplamda 371 kadın ve erkek veteran sporcu katılacak. Gelen konuklara Adana’nın tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtmak için geziler düzenleyeceğiz. Konaklamalarını en uygun şekilde yapacağız. Ayrıca, kentimizin patent alan efsane yemeği kebap, şalgam suyu, dondurma, çay, kahve, halka tatlı ve cezerye ikram edeceğiz. Tüm hedefimiz kentimizin tanıtımı ve değerlerini öne çıkarmaktır. Bize destek veren kişi ve kurumlara sponsorlara özellikle Sakıp Sabancı Spor Tesisini tahsis eden Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel ile  spor malzemesi ve hakem konusunda tüm olanaklarını seferber eden Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar’a teşekkür ederiz.”

ESENDEMİR: “ANLAMLI TURNUVAYA DUYARSIZ KALINMAZ”

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, 11 yıldır aksamadan en iyi şekilde gerçekleşen ve aileleriyle birlikte yaklaşık bin kişinin ziyaret ettiği anlamlı turnuvaya duyarsız kalınamayacağını ifade etti.

“Spor Evrensel Bir Dil” diyen Esendemir konuşmasında şunlara yer verdi: “Sporun dili, dini, rengi olmaz. Özellikle masa tenisi her yaşta yapılabilen çağdaş bir spor dalı. Turnuvanın Adana’ya yakışır bir şekilde gerçekleşmesi için her türlü desteği vereceğiz. Turnuva kentin tanıtımının yanı sıra tarihi ve doğal değerleri de öne çıkartacağız. Valimiz ve belediye başkanlarımızın her türlü desteği vereceklerine inanıyorum.”

DÜNYA MASA TENİSİ FEDERASYONU BAŞKANI GELİYOR

Adana Büyükşehir Belediyesi bandosunun konseriyle başlayacak turnuva, saygı duruşu ve istiklal marşı, Kemal Sağ’ın açılış konuşması, halkoyunları gösterisi, Çukurova Üniversitesi Prof. Dr. Meryem Tuncel’in konuşması, Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu (ITTF)Başkanı Petra Sorling konuşması, Adana Valisi Yavuz Selim Köşger’in konuşması, Dünya Federasyon Başkanı Petra Sorling ile Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen’in gösteri maçı yapılacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.