Adana yemekleri dünya şampiyonasında yarışacak

(HABER MERKEZİ)-TOROS - Dünya Aşçılar Şampiyonası ve Dünya Helal Zirvesi için geri sayım başladı. 24-27 Kasım 2022’de İstanbul'da 20 kişilik aşçı kafilesi ile jüride yarışmacı...

Adana yemekleri dünya şampiyonasında yarışacak
Yayınlama: 21.11.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS – Dünya Aşçılar Şampiyonası ve Dünya Helal Zirvesi için geri sayım başladı. 24-27 Kasım 2022’de İstanbul’da 20 kişilik aşçı kafilesi ile jüride yarışmacı olarak Adana’yı Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu temsil edecek.
Adana Büyükşehir Belediye’sinin sponsorluğunda yarışmaya katılacaklarını belirten Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı Derviş Göçmen, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür ederken, yarışmada Adana’ya yeni başarılarla döneceklerini vurguladı.
İstanbul Fuar Alanı’nda Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TASPAKON) ve Discover Events işbirliğiyle gerçekleşecek ve dünyanın bir çok ülkesinden aşçıların yarışacağı şampiyonada Adana yemeklerini en iyi şekilde tanıtacaklarına dikkat çeken Başkan Derviş Göçmen, Türkiye’de bir ilk olan şampiyonada ünlü şeflerin özellikle Türk mutfağını ön plana çıkaracağını söyledi. Türkiye’nin başarılı uluslararası otel ve restoran şeflerinin dünyanın bir çok ülkesinden gelecek olan jürileri ile 30 farklı kategoride yarışmalar yapacağını ile getiren Göçmen, ayrıca fuar kapsamına yer alacak “Turizm Lezzet Sokağına” 7 bölge 81 vilayette bulunan valilik, belediye, kalkınma ajanslarının katılımı ile illerin turistik bölgelerinin tanıtımının yanı sıra coğrafi işaretli yemekler ve sağlıklı ürünlerin tanıtımına da fırsat sunulacağını söyledi.
Başkan Derviş Göçmen, şampiyonada Adana’yı her yönüyle en iyi ve etkin şekilde tanıtacaklarını sözlerine ekledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.