30 yıl sonra aynı sıraları paylaştılar

30 yıl sonra aynı sıraları paylaştılar
Yayınlama: 21.11.2022
A+
A-

 

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1992 yılında mezun olup,  yurdun çeşitli bölgelerine yayılan hekimler 30 yıl sonra Adana’da bir araya gelerek aynı sıraları paylaştı.

EREN, “MEZUNİYET DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKILMALI”

ÇÜ Tıp Fakültesi 1992 mezunları temsilcisi Dr. Dilek Şire Eren, günün anlamına istinaden yaptığı konuşmada “Hepimizin 16-17 yaşında büyük bir heyecanla geldiğimiz bu fakülte beni müthiş etkilemişti. Okulumuza ve mezuniyet değerlerimize sahip çıkılması gerektiğini düşünüyorum. ülkemizin en donanımlı fakültelerinden bir olan ÇÜ Tıp Fakültesi’nden mezun olmanın değerini tüm mesleki hayatımızda hissediyoruz. Yaşadığımız kent ve ülkemiz için daha yapacak çok işimiz var. 30 yıl sonra sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Hoş geldiniz.” diye konuştu.

UZM. DR. MENTEŞ, “IŞIĞIMIZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR”

30 yıl önce aynı fakülteden kendisinin de mezun olduğunu söyleyen Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, “Burada olmanız ve varlığınız bizlere güç veriyor. Mezun olunca hepimiz Türkiye’nin dört bir yanına dağıldık ama ışığımız belliydi. Bu ışık; Gazi Mustafa Kemal’in ışığıydı. Hepimiz aziz canını Türk Hekimlerine emanet eden Atatürk’ün ilkeleriyle bütün ülkeye dağıldık. Ve 30 yıldır hizmet ettiğimiz bu ülkeyi ve halkımızı büyük bir aşkla sevdik. Bizler Hipokrat’ın, Asklepios’un, Hijya’nın meslektaşları olarak bu ülkeye inancımızı koruyoruz. Hizmet aşkıyla yürüttüğümüz bu mesleği genç kuşaklara aktarma çabasındayız. Bu nedenle Mezunlar Derneği gönüllü olarak çok büyük ve ulvi bir iş yapıyor. Biz Adana Tabip Odası olarak meslektaşlarımızı ve Tıp Fakültesi Öğrencilerimizi birinci sınıftan itibaren düzenli olarak odamıza çağırıyor, diyalog içerisinde oluyoruz. Sizlerle aynı sıraları paylaşmaktan, meslektaş olmaktan mutluluk duyuyorum.” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.