“Yeşil mesleki beceriler, daha yeşil endüstriler”

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Kurttepe Şehit Ali Öztaş MTAL’nin ev sahipliğinde “Yeşil Mesleki Beceriler, Daha Yeşil Endüstriler (Greener VET Skills, Greener Industries)” etkinliği gerçekleştirildi. Adana Alparslan Türkeş Bilim ve...

“Yeşil mesleki beceriler, daha yeşil endüstriler”
Yayınlama: 20.06.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Kurttepe Şehit Ali Öztaş MTAL’nin ev sahipliğinde “Yeşil Mesleki Beceriler, Daha Yeşil Endüstriler (Greener VET Skills, Greener Industries)” etkinliği gerçekleştirildi.

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Kurttepe Şehit Ali Öztaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin birlikte yürüttükleri Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim için Stratejik Ortaklıklar faaliyeti (KA202) 2020-1-TR01-KA202-093467 numaralı “Development Of İnnovative Learning And Practice Modules To İncrease The Usage Of Renewable Energies For Sustainable Buildings”adlı proje kapsamında etkinliğe katılan misafirlere PVT sistemlerinin tanıtımı yapıldı.

Etkinlikte Adana ATÜ Öğr. Üyesi Doç. Dr. Hasan Yıldızhan tarafından Yenilenebilir Enerji Teknolojileri, Enerji Verimliliği ve Yeşil Enerji, PVT sistemleri ana başlıkları üzerinde, Adana ATÜ Öğr. Üyesi Doç. Dr. Bilge AKSAY ise mesleki eğitim öğrencileri, mezunları ve eğitimcileri için Yeşil Mutabakat Çerçevesinde Geleceğe Yönelim, Girişimcilik, Ulusal/Ulusötesi Fon ve Kaynaklara Ulaşma konuları üzerinde, ev sahibi okul müdürü M. Emin Dinçkurt tarafından Yeşil Mutabakat temel prensipleri ile uyumlu ve sürdürülebilir çevreye katkı sağlayan mesleki eğitimde iyi uygulama örnekleri ile PVT eğitim modülleri hakkında etkinliğe katılan öğrencilere,sektör temsilcilerine ve öğretmenlere bilgi verildi.

Etkinliğe Adana İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar, Sarıçam Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Gedik, Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Dağlı, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Sayın Murat Yüksel ve Ahmet Işıklı, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Hasan Yıldızhan ,Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğr. Üyesi Doç.Dr. Bilge Aksay okul müdürleri ve STK temsilcileri katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.