Uluslararası Eğitimde de Final!

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Bugüne dek akademik başarıları ve Türkiye birincilikleri ile lider eğitim kurumu olan Final, sunduğu çift diploma imkanıyla verdiği kaliteli eğitime uluslararası nitelik kazandırıyor. Adana...

Uluslararası Eğitimde de Final!
Yayınlama: 16.06.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Bugüne dek akademik başarıları ve Türkiye birincilikleri ile lider eğitim kurumu olan Final, sunduğu çift diploma imkanıyla verdiği kaliteli eğitime uluslararası nitelik kazandırıyor. Adana Final VIP Anadolu ve Fen Lisesi’nde uygulanmaya başlayacak olan dünyanın ilk beş ve Kanada’nın dünya çapında tanınan tek uluslararası diploması olan ‘OSSD’ (Ontario Secondary School Diploma) programı ile ilgili Sheraton Grand Adana Otel’de bir basın toplantısı düzenlendi.

4 Yıllık Program İle Çift Diploma İmkanı

Basın toplantısında Final Eğitim Kurumları Koordinatörü F. Oğuzhan Ertem, Final VIP Lise Müdürü Sözer Ünal ve Final VIP Dual Diploma Danışmanı Tayfun Eraslan tarafından OSSD programının Final VIP öğrencilerine sunduğu avantajlar hakkında bilgiler verildi.

Final Eğitim Kurumları Koordinatörü F. Oğuzhan Ertem yaptığı konuşmada, “Bu program, Türk müfredatını uluslararası kabul gören Kanada Ontario ortaöğretim müfredatı ile birleştiriyor. 4 yıllık bu program kapsamında öğrencilerimize ihtiyaç duydukları tüm temel derslerle birlikte çeşitlendirilmiş müfredat, farklılaştırılmış eğitim, özel destek ve gelişmiş öğrenci takip sisteminin yanı sıra hem Final VIP Lise Diploması hem de uluslararası geçerliliğe sahip Ontario (Kanada) Lise diploması imkanı sunuyoruz.” dedi.

Fonksiyonel Öğrenim Yöntemi

Final VIP Lise Müdürü Sözer Ünal programın öğrenciyle uyumlu zengin multi medya içeriğine, öğretmenleri yetkin kılan güçlü eğitim kaynaklarına, işlevsel eğitim yönetimi araçlarına ve fonksiyonel öğrenim yönetimine sahip olduğunu açıklarken, Final VIP Dual Diploma Danışmanı Tayfun Eraslan ise yaptığı sunumla programın içeriği hakkında teknik bilgiler verdi. Eraslan, “OSSD programına başlayabilmesi için aday öğrencinin en az B2 seviyesinde İngilizce bilmesi gerekiyor. Seviye Belirleme ve Kabul Sınavlarının sonuçlarına göre B2 seviyesinde olmayan öğrencilere ihtiyaçları doğrultusunda A2-B1-B2 seviyelerinde 168 ders (her seviye için) İngilizce eğitimi vereceğiz. B2 seviyesini tamamlayan öğrenciler de tercih ettikleri fakültelere göre ders almaya başlayacak.” diye konuştu.

Dünya Üniversitelerine Kabul

Toplantıda aktarılan bilgilere göre, Final VIP OSSD programı mezunları Kanada okullarına devam eden öğrenciler gibi Kanada ve dünya üniversitelerine de başvuru yapabilecek. Başvuru sürecinde daha az engelle karşılaşan öğrenciler, ek bir avantaj olarak Kanada’da anlaşmalı olan üniversitelere otomatik koşullu kabul hakkı da kazanacak. Final VIP OSSD programı 2022-2023 eğitim öğretim yılından itibaren Final VIP Anadolu ve Fen Lisesi’nde uygulanmaya başlayacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.