Sosyal medyadaki vahşet iddialarına cevap

(HABER MERKEZİ)-TOROS- Gönüllü hayvan severlerin Akçatekir Yaylasında beslediği ve yaklaşık 400’e yakın köpeğin ortadan kaybolması iddiasına ilişkin sosyal medyada çıkan asılsız paylaşım ve haberlere karşı...

Sosyal medyadaki vahşet iddialarına cevap
Yayınlama: 06.07.2022
A+
A-

(HABER MERKEZİ)-TOROS- Gönüllü hayvan severlerin Akçatekir Yaylasında beslediği ve yaklaşık 400’e yakın köpeğin ortadan kaybolması iddiasına ilişkin sosyal medyada çıkan asılsız paylaşım ve haberlere karşı Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay açıklamada bulundu.

Son birkaç gün içerisinde hayvan hakları koruyucuları ve gönüllü hayvan severler tarafından sosyal medyada paylaşılan “Pozantı’da Tüyler Ürperten Vahşet” başlığındaki paylaşım ve haberlerde yaklaşık 400 adet köpeğin ortadan kaybolduğu ve hatta yok edildiğine dair yazılar paylaşıldı.

YOK EDİLMESİ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR..!

Konuyla alakalı açıklama yapan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, “Köpeklerin toplatılması ya da yok edilmesiyle alakalı bir şey söz konusu değildir. Akçatekir Yaylasında bulunan köpekler Pozantı Belediyesi ekipleri tarafından toplanıp, Eskikonacık Mahallesi sınırlarındaki kısırlaştırma merkezimize getiriliyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından kısırlaştırma işlemleri yapılıp tedavileri edildikten sonra tekrar doğaya bırakılıyor.” Dedi.

SICAKTAN GÖLGE YERLERE GİDİYORLAR

Konuyu araştırmak üzere bizzat ekip yönlendirdiğini dile getiren Başkan Çay, “Kış aylarında yiyecek bulamayan hayvanlar, Akçatekir’deki ana cadde üzerinde yoğunlaşarak yiyecek bulmaya çalışıyordu. Bu durum karşısında zaten Pozantı Belediyesi zabıta ekiplerimiz tarafından gerekli beslemeler yapılıyordu. Şimdi yaz aylarının gelmesi ve yaylacıların yoğunluk göstermesiyle ana cadde üzerindeki köpekler ara mahallelere yuvalandığını ve gün içerisindeki sıcak saatlerde hayvanların gölge yerlere gittiğini gözlemlemiş bulunmaktayız. Sosyal medyada çıkan asılsız ve mesnetsiz haberlerin hiçbirisi doğru değildir. Pozantı Belediyesi tarafından hiçbir canlı ve hiçbir hayvan katledilmemiştir, yok edilmemiştir. Hayvan hakları koruyucuları tarafından ellerinde hiçbir kanıt olmadan karalama niteliğinde yapılan “Tüyler Ürperten Vahşet” ya da “400 taneye yakın masum köpek yok edildi” başlıkları atarak paylaşım yapanları kınıyoruz.” Dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.