Sarıçam’da “Farkımı fark et, benimle dans et” etkinliği

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Sarıçam Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için bir etkinlik düzenledi. Bu yıl ikincisi düzenlenen Dansın Gücü “Farkımı Fark Et Benimle Dans Et 2”...

Sarıçam’da “Farkımı fark et, benimle dans et” etkinliği
Yayınlama: 05.12.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Sarıçam Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için bir etkinlik düzenledi. Bu yıl ikincisi düzenlenen Dansın Gücü “Farkımı Fark Et Benimle Dans Et 2” adıyla düzenlenen etkinlikte gönüllerince eğlenen özel gereksinimli bireyler, yaptıkları gösteriler ile adeta geceye damga vurdu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bayrak gösterisi ile başlayan gecede, bir konuşma yapan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Adana’nın her bölgesinden gelerek Dansın Gücü “Farkımı Fark Et Benimle Dans Et 2” etkinliğine gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“ENGELSİZ SARIÇAMI İNŞA ETMEYE VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

Başta Sarıçam olmak üzere il genelindeki çok sayıda engelli bireyi temsilen burada bulunan her bir bireyin azim ve kararlılığının herkese örnek olduğuna dikkati çeken Başkan Uludağ konuşmasında şu ifadelere yer verdi “Hayatın tüm zorluklarına rağmen sizlerin sergilediği mücadele takdire şayandır. Sporda, sanatta, edebiyatta, siyasette, eğitimde, sivil toplumda ve iş dünyasında bu başarınızı rahatlıkla görebiliyoruz. İlimizde ve İlçemizdeki çok sayıda engelliyi temsilen burada bulunan her bir kardeşimin azim ve kararlılığı hepimize örnek olmuştur. Elbette ki engelli kardeşlerimizin sorunlarını, sıkıntılarını hatırlamak, başarılarının farkına varmak sadece bir güne sığdırılamayacak kadar önemlidir. Engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılması, kendilerine uygun hizmetlerin sağlanması noktasında Sarıçam Belediyesi olarak, yetki ve sorumluluklarımız doğrultusunda, gücümüz ve imkânlarımız oranında farkındalık oluşturmaya ve nihayetinde engelsiz Sarıçamı inşa etmeye var gücümüzle çalışıyoruz. Engelli olmanın getirdiği dezavantajları bertaraf etmek, hatta bunları avantaj haline çevirmek ancak insanüstü bir gayretle mümkün olabilecektir. Bu kadar büyük dezavantajların nasıl avantaj haline dönüştüğünü sizler de yaşayarak göreceksiniz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.