Osmaniye’de 500 kınalı keklik doğayla buluşturuldu

(İHA) - Osmaniye’de yaban hayatının devamının sağlanması ve kınalı keklik popülasyonunun artırılması amacıyla 500 kınalı keklik doğayla buluşturuldu. Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli...

Osmaniye’de 500 kınalı keklik doğayla buluşturuldu
Yayınlama: 24.08.2023
A+
A-

(İHA) – Osmaniye’de yaban hayatının devamının sağlanması ve kınalı keklik popülasyonunun artırılması amacıyla 500 kınalı keklik doğayla buluşturuldu.
Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP) doğaya yerleştirme programı çerçevesinde Osmaniye’ye tahsis edilen 500 kınalı keklik, Karatepe Aslantaş Milli Parkı sınırlarında doğaya bırakıldı. Keklik salma programına, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fatin Rüştü Özeser, Orman İşletme Müdürü Âdem Sarıbıyık, İlçe Milli Eğitim Müdürü, kamu kurum ve kuruluş personelleri katıldı.
Kekliklerin doğaya salınması ve bölgedeki keklik popülasyonunun artmasının ekosisteme olumlu katkısının olacağı, özellikle zararlı böceklerle mücadelede Kekliklerin önemli rol oynadığı belirtildi. kasalarla getirilen kekliklerin keklikler, doğayla buluşturulurken, İl sınırlarında her yıl düzenli olarak keklik yerleştirilmeye devam edileceği belirtildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.