Muhtar değil sanki milletin vekili gibi!

(HABER MERKEZİ)-TOROS-2019 yılında mahalli seçimlerde Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Kurtuluş mahallesinden seçilen, çalışkan muhtar Nevin Biçer 3.yılında yaptığı çalışmaları ve gerçekleştirdiği projeleri anlatarak ilerisi için...

Muhtar değil sanki milletin vekili gibi!
Yayınlama: 12.08.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-2019 yılında mahalli seçimlerde Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Kurtuluş mahallesinden seçilen, çalışkan muhtar Nevin Biçer 3.yılında yaptığı çalışmaları ve gerçekleştirdiği projeleri anlatarak ilerisi için umut verdi.

BAŞARI HİÇBİR ZAMAN TESADÜF DEĞİLDİR

Hergün mahallesinin sokaklarını gezen, nerede bir eksik varsa yetkili makamlara ileten, sürekli halkın içinde, halkla birlikte yürüyen Biçer, birçok hedefini gerçekleştirdiğini ve son bir hedefini ise gizli tutarak yakında açıklayacağını ifade etti.

Kurtuluş mahallesinin kariyerli muhtarı Nevin Biçer, “CHP’de siyasi kariyerime başladığımda yönetimde bulundum, Seyhan ilçe kadın kolları başkanlığı yaparak çok çalıştım ve başardım. Aynı keza ilk seçimde kaybettiğim mahallemdeki muhtarlığı çalışarak iki katı oy alarak kazandım. Başarı hiçbir zaman tesadüf değildir. Ancak çalışırsan kazanabilirsin” dedi

“BELEDİYE MECLİSLERİNDE MUHTARLARA SÖZ HAKKI VERSİNLER”

Seçildiği günden bu yana mahallesinin sorunlarını gidermesini bilen ve sınır komşu mahalle muhtarları ile birlikte yeni projelere imza atarak sürekli gündemde kalan Biçer, sivil toplum kuruluşlarıyla görüşerek Adana için ne gerekiyorsa onun çalışması içerisinde olduğunu belirtti.

Biçer, “Belediye meclislerinde muhtarlara söz hakkı versinler biz kadın muhtar olarak Adana’nın sesi oluruz. Çünkü mahalleyi en iyi muhtar bilir. Eksiğini ve sorunlarını vatandaşlarımızdan gelen şikayet ve istekler neticesinde biliyoruz. Her sorunun üstesinden geleceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Kadın muhtarlarımızla sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek fikir alışverişi yapıyor ve bazı projelerimizi hayat geçirmek için gerekli altyapı çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Alevi kültür derneklerimizin etkinliklerine katılarak projelerini inceliyor, onlarla birlikte sorunlarımızı masaya yatırarak çalışma imkanı buluyoruz. Mahalleler arasındaki sorunlarımızı da çözme açısından dayanışma örneği göstermeye devam ediyoruz. Şu anda kadın muhtar arkadaşlarımızla göstermiş olduğumuz birlik ve beraberlik herkes tarafından takdirle karşılanıyor” diye konuştu.

BELEDİYELERİMİZ TÜM ÇALIŞMALARIMIZI DESTEKLİYOR

Mahallenin sorunlarını vatandaşlardan gelen şikayetleri ve istekleri not alarak Büyükşehir Belediyesi ve Seyhan Belediyesinden yardım isteyerek çözdüklerini ifade eden Biçer, “3.yılımızda muhtarlığımız önünde Ramazan ayında ilk iftar yemeği vererek semt sakinlerimizle beraber olduk. Dayanışma içerisinde halkımız ile birlikte sorunlarımızı konuşuyoruz. Bildiğiniz gibi pandemi döneminde yardıma muhtaç yaşlılarımıza her zaman yanlarında olduğumuzu ve sağlık ekipleri ile birlikte tedavilerinin yapılmasında katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çevre temizlikleri yapan işçilerimizle öğlenleri muhtarlığımız önünde hep beraber yemek yemenin zevkini yaşıyoruz. Seyhan kaymakamlığı ve Seyhan belediye ekipleriyle  birlikte tespit ettiğimiz yaşlı vatandaşlarımızın bakımını yaptırmaya devam ediyoruz. Hayırsever iş insanlarımızın bizlere güvenerek verdikleri alışveriş kartlarını daha önceden tespit ettiğimiz yardıma muhtaç semt sakinlerimize dağıtıyoruz. En büyük projemiz olan muhtarlık binası önüne açtığımız kitaplık vatandaşlarımız tarafından  çok ilgi görüyor. Okullar kapandıktan sonra karnesini getiren öğrencilerimize kitap armağan ederek onların mutluluklarına ortak oluyoruz. Mahallemizin tamamı için Toroslar elektrik dağıtım ekiplerinden bakımın yapılmasını istedim ve tüm mahallenin elektrik bakımı yapıldı. Perşembe günleri benim ve mahalle sakinlerimizin katkı koyarak Askıda hayır ekmeği dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Perşembe günleri benim ve mahalle sakinlerimizin katkıları Askıda hayır ekmeği dağıtarak onların yüzünü bir nebzede olsa mutlu görmek bir insan olarak görevimizi yaptığımızı düşünüyorum. Çünkü bu insanlar yemek olayını geçin bir ekmeğe dahi muhtaç olan vatandaşlarımız var. İşin gerçeği onlara daha fazla yardım etmek gerektiğini düşünüyorum” ifadesini kullandı.

“AKTİF SİYASET GÜZEL BİR OKULDUR”

Bütün kadınların ve bilhassa gençlerin siyasete atılmalarını isteyen aynı zamanda tecrübeli bir siyasetçi olan Kurtuluş mahallesinin kadın muhtarı Nevin Biçer, “Ben bütün kadınların siyasete atılmalarını istiyorum. Biraz yorucu olmasına rağmen hayatta size her şeyi öğretir. Aktif siyaset güzel bir okul gibidir ve çehrenizi, çevrenizi, kişiliğinizi değiştirir aynı zamanda olgunlaştırır. Fakat dürüst ve ilkeli bir siyaset sonucunda başarılı olursunuz. Yoksa bir anda yok olursunuz. Bu arada gençlerimizin de her pozisyonda ön plana çıkarmamız gerekiyor. Gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Vatanımızı onlara emanet etmekten başka alternatifimiz yoktur. Onlara iş imkanı sağlayalım ve geleceğe hazırlamak düşüncesini her zaman savunduğum için imkan verelim ki ne yaptıklarını görelim. Ben kendimden örnek verecek olursam bankadan emekli olduktan sonra aktif siyasete girdim. Hep düşündüm keşke daha genç yaşta siyasete başlasaydım bu çalışmalarımla memleketime daha çok faydalı olurdum. Fakat siyasetin yaşının olmadığını aktif hayatımda öğrendim ve çalıştıkça başarılı oluyorsun. Kadınlarımızda son yıllarda adaylık konusunda patlama yaşadığını ve ileri yıllar da daha da çoğalacağına inanıyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Nevin Biçer dedi ki:

    Toros Gazetesine,ekibine ve Serdar Akın beye teşekkür ederim.