Kırsala hayvanlar için su tankı desteği

(İHA) - Kozan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, kırsal bölgelerde sürdürdüğü Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (KDAKP) ile önemli bir destek kampanyasına imza attı. Altı yüz...

Kırsala hayvanlar için su tankı desteği
Yayınlama: 25.08.2023
A+
A-

(İHA) – Kozan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, kırsal bölgelerde sürdürdüğü Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (KDAKP) ile önemli bir destek kampanyasına imza attı.

Altı yüz rakım ve üzeri mahallelerde hayvancılıkla uğraşan küçükbaş hayvan yetiştiricilerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere harekete geçen müdürlük, yüzde 70 hibeli 20 tonluk hayvan içme suyu tankları temin etti.Boztahta, Doğanalanı ve Kalkumaç Mahallelerindeki yetiştiricilerin taleplerini karşılamak üzere yola çıkan Kozan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Müdürü Ömer Erdoğan liderliğindeki bir ekip ve deneyimli veteriner hekimlerden oluşan bir kadro eşliğinde harekete geçti. Bu vesile ile gerçekleştirilen örnek bir işbirliği ile hayvan içme suyu tankları, sahiplerine ulaştırıldı.

Su tankını almaya hak kazanan Kalkumaç Mahallesinden Muhittin Omay, “Devletimizden Allah razı olsun destekleri ile bizler hayvanlarımıza son seviye su tankı aldık. Günümüz şartlarında suyun ne kadar önemli olduğunu görüyoruz sularımıza sahip çıkmamız lazım sadece bizim değil hayvanlarımıza da su gerekli. Bizde bundan yararlandığımız için mutluyuz, teşekkür ederiz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.