Çukurova Üniversitesinde sertifika heyecanı

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) bir başarıya daha imza attı. Akademik ve Pratik Hollandaca dersinde başarılı olan farklı fakültelerden öğrenciler sertifikalarını törenle almaya hak kazandı.  Tören, ÇÜ...

Çukurova Üniversitesinde sertifika heyecanı
Yayınlama: 04.06.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) bir başarıya daha imza attı. Akademik ve Pratik Hollandaca dersinde başarılı olan farklı fakültelerden öğrenciler sertifikalarını törenle almaya hak kazandı.

 Tören, ÇÜ İletişim Fakültesi’nin konferans salonunda gerçekleştirildi. Törene farklı fakültelerden birçok akademisyen ve öğrenci katıldı. Öğrencilere sertifikalarını törene katılan akademisyenler takdim etti. Ayrıca derste en çok başarılı olan 4 öğrenci de Belçika ve Hollanda’ya 2 haftalığına gitmeye hak kazandı.

 Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren İletişim Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Seyfi Özgüzel, Hollandaca dersinin Türkiye’de sadece Çukurova Üniversitesinde verildiğine dikkati çekti.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nüket Elpeze Ergeç ise, Türkiye’de bu dersi veren tek üniversite, hatta tek fakülte olmak gurur duyduklarını ifade etti.

 Öğrencilere Sertifikaları Verildi

Konuşmaların ardından Hollandaca dersi öğrencileri kendilerinin hazırladığı ve kurguladığı 2 skeç gösterisi sunuldu. Tören, 60 öğrenciye sertifikalarının takdimiyle sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.