BAŞKAN ÇAY’DAN BİM DENETİMİ

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, ilçesinde bulunan iki adet BİM iş yerine zabıta ekipleriyle birlikte giderek denetim yaptı. Başkan Çay’ın incelediği ürünlerin tarihinin geçtiği...

BAŞKAN ÇAY’DAN BİM DENETİMİ
Yayınlama: 06.12.2022
A+
A-

 

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, ilçesinde bulunan iki adet BİM iş yerine zabıta ekipleriyle birlikte giderek denetim yaptı. Başkan Çay’ın incelediği ürünlerin tarihinin geçtiği tespit edildi.

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin zincir marketlerle ilgili açıklamasının ardından Adana’nın Pozantı ilçesinde MHP’li Başkan Mustafa Çay’ın bizzat katılımıyla 2 adet BİM iş yerine denetim düzenledi.

Başkan Çay’ın yaptığı denetimlerde bir tereyağının bir buçuk ay tarihinin geçmiş olması ve halen raflarda satılıyor olmasına karşı, çalışanları uyardı. Zabıta ekipleri ise gerek fotoğraf gerekse de video çekerek konuyu kayıt altına alarak işyerine gerekli cezai işlemleri başlattı.

LÜTFEN DUYARLI BİR TÜKETİCİ OLALIM

Denetim sonrası açıklama yapan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, “Lütfen duyarlı bir tüketici olalım. Aldığımız ürün etiketi ile kasadaki fiyat etiketini mutlaka karşılaştırın” diyerek şunları dile getirdi; “Bugün itibariyle zabıta müdürlüğümüze bağlı ekiplerle birlikte Pozantı’mızda bulunan 2 adet BİM markette bizzat kendimin yapmış olduğu denetimler sonrasında bir çubuk krakerin raf etiketinin 1.75 TL fakat kasada ise 1.90 TL olduğunu tespit ettik. Farklı ürünlerden de sondajlama sureti ile ürünler aldık ve etiketlerin fotoğraflarını çekerek kasadaki fiyatla karşılaştırdık. Bu fiyat farklarını gördüğümüz için oradaki mağazaya gerekli işlemi yapacağız. Daha sonra D-750 karayolu üzerinde bulunan BİM markete yaptığımız denetimde ise yine bir tereyağı markasının Ekim’in 23’ünde son kullanma tarihi olduğu yani yaklaşık bir aydan fazla bir süre halen rafta olması sebebiyle zabıta ekiplerimiz bu mağazaya da gerekli işleme uygulayacaktır.

Bunlarla ilgili İlçe tarım Müdürlüğü ve kabahatler kanununa göre Belediye zabıta müdürlüğümüz tarafından gerekli yasal işlemler yapılacaktır. Eski bir Zabıta Müdürü olan belediye başkanınız olarak, bu memleketin bir evladı olarak sizleri uyarıyorum. Lütfen ama lütfen hangi market olduğu önemli değil! Aldığınız ürünlerin son kullanma tarihine mutlaka bakın. Bu sizin kendi sağlığınız için önemli. Onun dışında aynı zamanda etiket fiyatı ile kasa fişinizi mutlaka karşılaştıralım. Yani duyarlı bir tüketici olmanızı istiyoruz. Bizler elimizden geldiği kadar zaman buldukça Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizce denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra daha da çok sıkılaştıracağız. Eski bir zabıta müdürü olarak tecrübemi kullanarak bugün bizzat denetime kendim katıldım ve çalışma arkadaşlarıma nasıl bir denetim yapılacağıyla ilgili de bir modül anlamda tecrübemi paylaştım. Yaptığımız denetimleri de bu farklarla ortaya koyduk. Bundan sonra gerek yerli esnaf, gerekse de üç harfli alışveriş mağazaları sıklıkla denetlenerek vatandaşın sağlığıyla oynanmasına izin vermeyeceğiz. Vatandaşın sağlığıyla oynayan kim olursa olsun gereken işlemler yapılacak.” Dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.