266 öğrenci Seyhan Belediyesi’nin verdiği kurslarla üniversiteye yerleşti

(İHA) - Seyhan Belediyesi tarafından kurulan “Bilgi Evleri”ne devam ederek Yükseköğrenim Kurumları Sınavına (YKS) giren 266 öğrenci tıp, hukuk, eczacılık, hemşirelik, bilgisayar mühendisliği, sınıf öğretmenliği,...

266 öğrenci Seyhan Belediyesi’nin verdiği kurslarla üniversiteye yerleşti
Yayınlama: 27.08.2023
A+
A-

(İHA) – Seyhan Belediyesi tarafından kurulan “Bilgi Evleri”ne devam ederek Yükseköğrenim Kurumları Sınavına (YKS) giren 266 öğrenci tıp, hukuk, eczacılık, hemşirelik, bilgisayar mühendisliği, sınıf öğretmenliği, mimarlık gibi farklı birçok fakülteye yerleşti.
Covid-19 pandemisi döneminde uzaktan eğitim imkanlarından yoksun olan gençlerin bilgiye erişimini sağlayabilmek amacıyla taziye evlerinin bir bölümünü Bilgi Evleri’ne dönüştüren Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, pandemi sonrasında da Bilgi Evleri’nin sayısını artırdı.
Sınırsız internet, bilgisayar, kütüphane, kaynak kitap, öğle yemeği, atıştırmalık, çay, kahve gibi hizmetlerin ücretsiz olarak verildiği Bilgi Evleri’nde yıl boyunca sınavda başarılı olabilmek için yoğun bir tempoyla çalışan öğrenciler, Bilgi Evleri’nde görev yapan eğitmenlerin de desteğiyle çabalarının karşılığını aldı. Hayallerindeki üniversiteye girebilmek için özveriyle ve azimle çalışan 266 Bilgi Evi öğrencisi YKS’de büyük bir başarı elde etti.
Tıp, hukuk, eczacılık, hemşirelik, bilgisayar mühendisliği, sınıf öğretmenliği, mimarlık gibi bölümlerin de aralarında bulunduğu birçok bölüme yerleşmeye hak kazanan gençlerin elde ettiği başarıdan dolayı büyük bir gurur ve mutluluk duyduklarını kaydeden Akay, “YKS’ye Bilgi Evlerimizde hazırlanan öğrencilerimizin elde ettikleri başarı bizi çok gururlandırdı. Öğrencilerimizin geleceğe doğru attıkları adımda yanlarında olduk. Hayal ettikleri bölümlere yerleşmelerinin mutluluğunu onlarla birlikte yaşıyoruz. Üniversite hayatlarında aynı azim ve kararlılıkla ilerlemelerini, geleceklerinin gülen gözleri kadar parlak olmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.
Bilgi Evleri’nin önemli bir işlevi yerine getirdiğini aktaran Başkan Akay, öğrencilerimizin YKS’de elde ettiği başarı Bilgi Evleri’nin amacına ulaştığının da bir göstergesi. Gençlerimizin çok önemli bir ihtiyacını gidermiş olmaktan da çok mutluyuz. Ülkemizin geleceğine yön verecek olan gençlerimize yönelik hizmetlerimiz ve desteklerimizi artırarak sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.