Magazin

Zeynep ustaya dünyaca ünlü restoran zincirinden ortaklık teklifi

    (HABER MERKEZİ) –TOROS – İlker Ayrık’ın Fox ekranlarında yayınlanan 500 bin TL ödüllü Kazanan Restoran yarışmasında finale kalarak ikinci olan Adana’nın ilk ve tek katmer ve künefe ustası..

Zeynep ustaya dünyaca ünlü restoran zincirinden ortaklık teklifi

 

 

(HABER MERKEZİ) –TOROS – İlker Ayrık’ın Fox ekranlarında yayınlanan 500 bin TL ödüllü Kazanan Restoran yarışmasında finale kalarak ikinci olan Adana’nın ilk ve tek katmer ve künefe ustası Zeynep Geyik dünyaca ünlü restoran zinciri Big Chefs’in kurucusu Gamze Cizreli’den ortaklık teklifi aldı.

Adana’da 3 çocuk annesi Zeynep Geyik (34), 7 yıl önce çocuklarını anasınıfına yazdırdıktan sonra ilkokul 5’inci sınıfta bıraktığı eğitimine devam etmeye karar verdi. Ortaokuldan sonra bir meslek lisesinin pastacılık bölümünden mezun olan Zeynep Usta, eşinin de desteğiyle Gaziantep’e yerleşerek Katmer ve künefeciliği öğrenmek için çalışmaya başladı. 15 tatlı ve Katmer çeşitlerini öğrenen Zeynep Usta, Adana’ya dönerek tatlıcı dükkanı açtı.

Günde yüzlerce müşteri ağırlayan Zeynep Usta, Toplamda 14 Çalışanı var ama pozitif ayrımcılık yaparak yanında sadece kadın ustalar çalıştırıyor ve kadınlara meslek öğretiyor, tatlıcılık yaparak hem geçimini sağlayıp hem de kadınlara istihdam sağlarken, İlker, İlker Ayrık’ın Fox ekranlarında 500 bin TL ödüllü Kazanan Restoran yarışmasının yapılacağını öğrendi. Zeynep Usta 10 restoran sahibi yarışmacının katıldığı programa başvurusu kabul oldu. Yarışmada rakiplerini tek tek eleyerek finale kalan Zeynep Geyik ve Fabio Foltran kıyasıya bir yarış sergiledi. Aslen İtalya’nın Vittorio Veneto şehrinden olan ünlü İtalyan aşçı Fabio Foltran Şampiyon olarak 500 bin TL’yi alırken, Zeynep Usta ikinci oldu. Zeynep usta’nın üstün başarını yarışmanın başından beri sürekli dile getiren jüri üyelerinden  dünyaca ünlü restoran zinciri Big Chefs’in kurucusu Gamze Cizreli, Adanalı Zeynep ustaya iş ortaklığı teklif etti. Türkiye, Orta Doğu ve Avrupa’da Toplam 100 Şubesi olan Big Chefs’de Adana’nın ilk ve tek katmer ve künefe ustası Zeynep Ustanın Adana Bombası ismini verdiği ürünü Adana’da kırılmam bir imalathanede üretilip Big Chefs tüm şubelerinde satılacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL