Yüreğir’de okullar eğitime hazır

04.09.2019 - Çarşamba 11:41

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Yeni eğitim öğretim yılı başlamadan önce çocukların rahat bir ortamda eğitim görmeleri amacıyla Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Kocaispir'in talimatıyla Yüreğir'de ki bütün okulların temizlik ve bakımları yapılıyor. Oluşturulan ekipler okullarda genel tadilat, bahçe düzenlemesi, temizlik ve bakım yapıyor. Asfalt ekipleri ise okul bahçesinde su biriken ve bozulan zemini asfaltlıyor. Yüreğir'deki bütün okullara girilmesi hedefleniyor.

OKULLAR TEMİZLENİYOR 

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ''9 Eylül Pazartesi günü okullarımız açılıyor. Çocuklarımızın rahat ve temiz ortamlarda eğitime başlamaları için ekiplerimiz var gücüyle çalışıyor. Cadde ve sokaklarımızın yanı sıra eğitim kurumlarımızın da temizliğine önem veriyoruz. Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın sağlıklı koşullarda eğitim alması bizim için büyük önem taşıyor. Okulların çevre düzenlemesi ve dış bakımları yapılarak su biriken yerlere asfalt dökülüyor.Genel temizlik yapılıyor.Yüreğir'deki bütün okullarımıza girmeyi hedefliyoruz'' dedi.

KÜLTÜREVLERİNDE EĞİTİM SÜRÜYOR 

Yüreğir'de eğitime büyük önem verdiklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ''Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yarınlara iyi hazırlamalıyız. Bu yüzden çocuklarımızın eğitim gördükleri okulları temizleyip yeni eğitim öğretim dönemine ferah bir ortamda başlamalarını istiyoruz.Bunun yanı sıra bütün kültürevlerimizde yılın 12 ayı eğitime devam ediyoruz. Eğitime destek kurslarımızdan binlerce öğrencimiz ücretsiz faydalanıyor. Kültürevlerimizde sınavlara hazırlanan öğrencilerimizden 3'ü Adana Fen Lisesi olmak üzere 15 Fen Lisesi, 556 öğrencimiz de Anadolu Lisesi'ne girmeye hak kazandı. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının daim olmasını diliyorum. Yeni eğitim öğretim yılımız hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

YORUM YAZ