Orhan Sümer, "Yoksulluk, Vatandaşın Hayat Tarzı Haline Geldi" dedi.

02.02.2021 - Salı 16:55

 

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, Mecliste yaptığı 5 dakikalık konuşmada Adana'nın ve ülkenin sorunlarını dile getirdi.

 

RANT İKTİDARI SON BULACAK

Orhan Sümer, "Vatandaşın derdine çözüm olmak yerine, belli başlı şirketlerin bilançolarını kendine dert edinen rant iktidarları mutlaka yıkılmaya mahkumdur. Millet elektrik faturasını ödeyemez, bir somun ekmeğe muhtaç hale gelmişken kimse ülkenin durumunun ve refah seviyesinin çok iyi durumda olduğunu söyleyemez" dedi.

HALK EKMEK KUYRUKLARI İKTİDARIN AYNASIDIR

Orhan Sümer, "Vatandaş ucuz ekmek almak için Halk Ekmek kuyruklarına giriyorsa, bir somun ekmek almak artık lüks haline geliyorsa orada bir sorun var demektir. Milletin midesindeki ekmeği dahi lüks gören iktidarın sorumluluğu üstlenmesi gerekmektedir. Dedi.

İKTİDAR TARIMIN KATİLİ

Orhan Sümer, "Millet kan ağlıyor, iktidar saraylarda lale devri dönemi yaşıyor. Meclis kürsüsünden bir fotoğraf gösterdim. O fotoğrafta pazardan artık sebze, meyve toplayan vatandaşlarımız var. Adana gibi Çukurova gibi bir coğrafyada bu görüntüler yaşanıyorsa tarım bitmiş demektir. Türkiye'de tarım yok demektir. Bunun sorumlusu tarımın katili iktidardır" dedi.