Eğitim

Vali Elban karne dağıttı

  (HABER MERKEZİ)-TOROS-2022-2023 eğitim-öğretim yılının 1. dönemi bugün itibarıyla son buldu. Vali Dr. Süleyman Elban, öğrencilerin karne heyecanına ve yarıyıl tatili sevincine ortak olmak amacıyla Yüreğir Tahsilli Şehit Hulisi Emre..

Vali Elban karne dağıttı

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-2022-2023 eğitim-öğretim yılının 1. dönemi bugün itibarıyla son buldu.

Vali Dr. Süleyman Elban, öğrencilerin karne heyecanına ve yarıyıl tatili sevincine ortak olmak amacıyla Yüreğir Tahsilli Şehit Hulisi Emre Dilci İlkokulunu ziyaret ederek karne dağıtım törenine katıldı.

Program esnasında öncelikle okul idarecileri ve öğretmenlerle bir araya gelen Vali Elban, “Bugün Adana genelinde bulunan ilk ve orta dereceli 1556 okulumuzda toplam 516.775 öğrencimiz karne alacak. Her öğrenci için karnenin özel bir anlamı vardır. Dönem boyunca büyük bir çabayla ders çalışan, kendi hayatına şekil verebilmek amacıyla emek veren tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Başta İl Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere ilimizin eğitimine katkı sunan tüm idarecilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak’ın da hazır bulunduğu törende öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Elban, öğrencilere kitap okumanın öneminden bahsederek, kitap okumaktan yaşamları boyunca vazgeçmemelerini istedi.

Tören, Vali Elban’ın Yüreğir Tahsilli Şehit Hulisi Emre Dilci İlkokulu öğrencilerine karnelerini vermesi ve iyi tatiller temennisinde bulunmasıyla son buldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL