Aktuel

“Tanya” çadır kentin moral kaynağı oldu

(AA-Osmaniye’de, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,7 büyüklüğündeki depremde hasar gören evlerinden çıkan aile, kedileri “Tanya” ile geçici barınma alanına yerleşti. Depreme İstiklal Mahallesi’ndeki evlerinde ailesiyle yakalanan 61 yaşındaki Yaşar Beyindik,..

“Tanya” çadır kentin moral kaynağı oldu

(AA-Osmaniye’de, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,7 büyüklüğündeki depremde hasar gören evlerinden çıkan aile, kedileri “Tanya” ile geçici barınma alanına yerleşti.

Depreme İstiklal Mahallesi’ndeki evlerinde ailesiyle yakalanan 61 yaşındaki Yaşar Beyindik, AFAD koordinesinde Masal Park’ta oluşturulan çadır kentte kedisini yanından bir an olsun ayırmıyor.Beyindik, kedileri “Tanya”nın çadır kentin moral kaynağı olduğunu söyledi.

Deprem gecesi yaşadıklarını anlatan Beyindik, şu ifadeleri kullandı:”Hanımımla yatıyordum. O ara duvar çatlamaya başladı. Ne olduğunu anlayamadık, bir uyandık her yer karanlık. Deprem bitti, iki kızım ve eşim aşağıya indi. Ben de kedimiz Tanya’yı arıyorum. Yuvasına baktım, her taraf karanlık. Kullanmadığımız bir oda vardı. Tanya’yı orada gördüm. Köşede kısılmış garip bir şekilde bakıyordu. Hemen kedimi aldım elimde pantolonla aşağı indim. Kedimizi bulmak bir mucizeydi. Aşağı indikten sonra arabaya geçtik.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL