SUÇLU KİM? ATAPARK KARANLIĞA GÖMÜLDÜ

02.09.2019 - Pazartesi 11:32

Özel Haber: İnci Yılmaztürk

KÜÇÜK ESNAF ÇIKMAZDA

Karataş İlçesi Atapark da bulunan 40 esnaf isyan bayrağını çekti.Dondurma, su, meşrubat, çay vs. satan esnafın malları 4 gündür kesik olan elektrikler yüzünden bozuldu.Kesintiyi EnerjiSA'nın yapmasına rağmen, esnaf bu kesintinin arkasında Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz'un olduğunu iddia ediyor.

KARATAŞ'IN PRESTİJİ 

Karataş'ın neredeyse prestiji olan Atapark'ın karanlığa gömülmesi hafta sonu esnaf kadar tatilcileri de isyan ettirdi.Park içinde işletmesi bulunan bir esnaf sosyal medyada elektriklerinin olmadığını, dondurmalarının bozulduğunu çektiği video ile duyurdu.Önünde eriyen dondurmalarla görüntü veren esnaf feryat etti.

ESNAFA ÜCRETSİZ VERİLMİŞTİ

Geçtiğimiz dönem ilçe halkına katkı sunması ve turistik açıdan canlılık yaratsın diye Atapark içindeki 40 işletme esnafa ücretsiz verilmişti ve elektrik ücreti de istenmemişti. Tatilcilerin de uğrak yeri olan küçük çaplı işletmeler, Atapark'a da renk katmıştı.Necip Topuz'un Karataş Belediye Başkanı seçilmesiyle esnafa tahsis ve kiralama ücreti getirildi.

SÜZME ELEKTRİK SAYACI

Bu ücretlerin yanı sıra işletme sahiplerine süzme elektrik sayacı taktırılarak, elektrik ücreti maliyeti de yüklendi.İddialara göre kullanılan elektrik ücreti ise Karataş Belediyesi tarafından makbuz karşılığı bağış adı altında toplandı.4 gün önce ise iddialara göre Atapark'ta elektrik ücretini ödeyen, ödemeyen tüm esnafın elektrikleri kesildi.

TOPUZ GÖZ MÜ YUMDU?

Yaşanan mağduriyete Belediye Başkanı Topuz'un göz yumarak, elektrik ücretini ödeyemeyen esnafa baskı oluşturmaya çalıştığı iddia ediliyor.Kesintinin sadece bu bölgede yaşanmasının belediyeden habersiz yapılamayacağı, yaşanan bu kadar olumsuzluğa rağmen elektrik ücreti ödeyen vatandaşın da mağdur edildiği konuşuluyor.

YORUM YAZ