Sezer, “YKS’de ortaya çıkan tablo üzüntü verici”

(HABER MERKEZİ)-TOROS-YKS sonuçlarının belli olmasının ardından bir açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer; "Bu yıl Adana’dan birinci çıkaramadığımız görülüyor. Ortaya çıkan tablo hepimiz...

Sezer, “YKS’de ortaya çıkan tablo üzüntü verici”
Yayınlama: 22.07.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-YKS sonuçlarının belli olmasının ardından bir açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer; “Bu yıl Adana’dan birinci çıkaramadığımız görülüyor. Ortaya çıkan tablo hepimiz için üzüntü verici. Sorumluluk sahibi herkes neden böyle bir sonuç ortaya çıktığına dair şapkasını önüne alıp düşünmelidir” dedi.

Milyonlarca öğrencinin ter döktüğü ve sonucunu merakla beklediği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2022- YKS) 18 Temmuz’da açıklandı. Geçtiğimiz yıl 3 birinci çıkaran Adana’dan bu yıl birinci çıkmadı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer; “Geçtiğimiz yıl 3 birincimiz, 1 ikincimiz 1 de üçüncümüz vardı. İlk yüzde 21 öğrencimiz yer alıyordu. Yani her beş dereceden biri Adana’dan çıkmıştı. Bugün hala resmi bir açıklama yapılmamış olsa da maalesef Adana’dan birinci çıkaramadık. Ortaya çıkan tablo hepimiz için üzüntü verici” dedi.

Adana’nın her alanda Türkiye’nin öncü şehri olması gerektiğini vurgulayan Başkan Sezer; “Son yıllarda şehrimizde eğitim alanında gösterilen başarılar göğsümüzü kabartıyordu. Açıkçası bu sonuçlara artık alışmıştık. Adana’nın eğitimde her geçen gün yükselen bir başarı grafiği vardı. Bu sene özellikle YKS sonuçlarına baktığımızda geçtiğimiz yıllardaki başarıları yakalayamadığımızı görüyoruz. Bu da eğitim camiası olarak hepimizi derinden yaralamıştır” ifadelerini kullandı.

Yetki sahibi herkesin bu sonuçlardan sorumlu olduğunu vurgulayan Mehmet Sezer açıklamalarını; “Şimdi muhasebe zamanı. Yetki sahibi olan herkes, eğitim alanında görevli olan herkes bu şehir adına neden daha fazlasını yapamadığını sorgulamalıdır. Hepimiz şapkamızı önümüze alıp bu başarısızlığın nedenlerini düşünmeliyiz. Adana her zaman en iyileri hak eden bir şehir. Her alanda başa güreşmesi gerekir. Dolayısıyla bu tablonun bir daha yaşanmaması adına önümüzdeki yıl için bugünden tezi yok hepimiz daha çok çaba sarf etmeliyiz” sözleriyle tamamladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.