SEZER: EĞİTİMİN SORUNLARI GÖZ ARDI EDİLMEMELİ

SEZER: EĞİTİMİN SORUNLARI GÖZ ARDI EDİLMEMELİ
Yayınlama: 13.09.2022
A+
A-

 

 

(HABER MERKEZİ) –TOROS – Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer; ” 2022-2023 eğitim-öğretim yılı, hayat şartlarının zorlaştığı, alım gücünün düştüğü, eğitim-öğretim masraflarının arttığı, iyileştirmelere ve yeni gelişmelere rağmen istenilen seviyeye gelinemediği bir zeminde, sorunların gölgesinde başlıyor” dedi.

Türkiye’de ve Adana’da yetkili sendika olan Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer 2022 – 2023 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Okulları, sınıfları, öğrencileri, öğretmeleri ve tüm eğitim çalışanlarını çok özlediklerini ifade eden Başkan Sezer; “Yeni dönem hepimiz için hayırlı olsun. Eğitimin bir paydaşı ve eğitim çalışanlarının hak mücadelesinde en büyük yoldaşı olan Eğitim-Bir-Sen olarak bu dönemde de hak arayışımızı sürdüreceğiz” dedi.

Yeni döneminde bazı sıkıntılarla başladığının altını çizen Mehmet Sezer bu sorunların bir an önce çözülmesi çağrısında bulunarak açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Yeni dönem, iyileştirmelere ve yeni gelişmelere rağmen istenilen seviyeye gelinemediği bir zeminde, sorunların gölgesinde başlıyor. Eğitim çalışanlarımızın ivedi olarak çözülmesi gereken problemler var. Bunları başlıklar halinde bile sayacak olsak sayfalar tutar ancak bir kısmını özellikle belirtmek istiyorum. Öncelikle Öğretmenlik meslek kanununun kapsamının genişletilmesi, başta kariyer basamakları olmak üzere sorunlu tarafların giderilmesi gereklidir. Eğitim çalışanlarının mali ve özlük hakları iyileştirilmelidir.Sözleşmeli öğretmenlik kaldırılmalı, kadrolu istihdam esas olmalıdır.GİHS, THS ve YHS ve diğer hizmet sınıflarına tabi eğitim çalışanlarının hakları iyileştirilmelidir.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.