Güncel

Sezer: Banka promosyon anlaşması güncellenmeli

  (HABER MERKEZİ) –TOROS – Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan Başkanı Mehmet Sezer; “Bankalarla yapılan promosyon anlaşmaları güncellenmeli ve eğitim çalışanlarının mağduriyeti giderilmelidir” dedi. Adana’da eğitim-öğretim ve..

Sezer: Banka promosyon  anlaşması güncellenmeli

 

(HABER MERKEZİ) –TOROS – Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan Başkanı Mehmet Sezer; “Bankalarla yapılan promosyon anlaşmaları güncellenmeli ve eğitim çalışanlarının mağduriyeti giderilmelidir” dedi.

Adana’da eğitim-öğretim ve bilim hizmetleri alanında yetkili sendika Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi öncülüğünde eğitim çalışanları yaşadıkların sorunlarının çözümü için protesto gösterisi yaptı.

İstasyon Meydanı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına 2022-2023 eğitim-öğretim sezonunun hayırlı olmasını dileyerek başlayan Başkan Sezer eğitim çalışanlarının ivedi çözüm bekleyen sorunları olduğunu ve bu sorunların bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi.

Amaçlarının sorunları sıralamak değil, çözümlere kapı aralamak olduğunu vurgulayan Sezer; “Beklentileri karşılamayan, geliştirilmeye muhtaç meslek kanunu, anayasal ve yasal hakları kısıtlanmış sözleşmeli istihdam, bir türlü kapatılamayan öğretmen açığı, öğretmen atamalarında mülakatın kaldırılmaması, istihdamda güçlük çekilen bölgelerde görev yapan eğitimcilere ilave teşviklerin verilmemesi, birim ek ders ücreti miktarının düşüklüğü, eğitim kurumu yöneticiliğinde özlük haklarını ve yetkileri geliştiren kariyer odaklı sürdürebilir bir sistemin halen hayata geçirilememesi, eğitimin rehberlik ayağının eksikliği, öğretmenleri şiddete karşı koruyacak bir yasal düzenlemenin çıkarılamaması, öğretmenlerin yer değişikliği taleplerinin karşılanmamasının doğurduğu mağduriyetler, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının gerçekleştirilmemesi, yardımcı personel istihdamı gibi sorunlar konusunda bakanlık hâlâ somut bir adım atmamıştır” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL