Yerel

Seyhan’dan Baro’ya büyük destek

  (HABER MERKEZİ) –TOROS – Adana Barosu, Seyhan’da ikamet eden yurttaşların hak arama özgürlüklerinin önündeki ekonomik engelleri aşmak amacıyla Seyhan Belediye Başkanlığı’na yapmış olduğu başvuru sonucu ekonomik gücü olmayan yurttaşlara..

Seyhan’dan Baro’ya büyük destek

 

(HABER MERKEZİ) –TOROS – Adana Barosu, Seyhan’da ikamet eden yurttaşların hak arama özgürlüklerinin önündeki ekonomik engelleri aşmak amacıyla Seyhan Belediye Başkanlığı’na yapmış olduğu başvuru sonucu ekonomik gücü olmayan yurttaşlara 500.000,00TL destek olunmasına karar verildi. Konunun görüşüldüğü Seyhan Belediye Meclisi, öneriyi oybirliğiyle kabul etti. Hakkını arayacak ve ekonomik gücü olmayan yurttaşlara destek olan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’a teşekkür ziyaretinde bulunan ve plaket takdim eden Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz’a, Başkan Yardımcısı, Av. Miyesser Ersalan Önenli, Genel Sekreter Av. İlker Mengü, Sayman Av.Mert Kuşdemir, Yönetim Kurulu Üyesi ve Adli Yardım Komisyonu Koordinatörü Av. İlker Güzel eşlik ettiler. Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, ekonomik durumu yerinde olmayan yurttaşlarımızın hak arayışına ve bu hakkın işlerlik kazanmasına verdikleri destekten dolayı Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’a ve Meclis üyelerine teşekkür etti, Başkan Akay’a plaket takdim etti. Av. Semih Gökayaz, Başkan Akay’a yapmış oluğu teşekkür ziyaretinde şunları söyledi: “Şehrimizde yaşayan, maddi durumu yetersiz ve adalete erişmekte güçlük çeken vatandaşlarımızın baro olarak meslektaşlarımızla birlikte yanlarında oluyoruz. Adli Yardım Büromuzun çalışmalarını daha etkin ve yaygın hale getirmek amacıyla yerel yönetimlerle yapacağımız iş birliğini çok önemsiyoruz. Şehrimiz adına önemli bir çalışma, önemli bir katkı.”

Av.Gökayaz yaptığı konuşmada; “Seyhan İlçemiz, Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biridir. Ülkemizin göç güzergahında olup göç duraklarından biridir. Bu nedenle ekonomik desteğe ihtiyacı olan çok sayıda yurttaşımız ikamet etmektedir. Seyhan İlçemizin bu gerçeklikleri karşısında yurttaşın hak arama özgürlüğünü kullanabilmesi için Seyhan Belediyesi tarafından atılan bu adım çok önemli bir adımdır.” Baro Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri teşekkür  ziyareti, Başkan Akay’a plaket takdiminin ardından sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL