Seyhan Glütensiz ürünlerine tam not

Seyhan Glütensiz ürünlerine tam not
Yayınlama: 24.11.2022
A+
A-

 

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Seyhan Belediyesi’nin, dezavantajlı konumdaki yurttaşların yaşamlarını kolaylaştırmaya yönelik olarak hizmetler kapsamında üretilen glütensiz gıdaların tanıtımı yapıldı. “Seyhan Glütensiz” adıyla üretilen “ekmek, simit, grisini, kek, cupcake ve bisküvi”den oluşan glütensiz ürünlerin ikram edildiği toplantıda Başkan Akay,  bu ürünleri zenginleştirmeye yönelik çalışmaları sürdürdüklerini söyledi.

DÜŞÜK FİYATLI GLÜTENSİZ ÜRÜN

Glüten hassasiyetinin günümüzün en önemli sağlık sorunlarından biri olduğunun altını çizen Başkan Akif Kemal Akay, glüten hassasiyetinin toplumda giderek arttığına işaret etti. Glütensiz ürünlere erişim ile yüksek fiyatların aileleri oldukça zor durumda bıraktığını vurgulayan Başkan Akay, “Zaten ekonomik sıkıntı içinde olan çoğu ailenin bu tarz bir beslenmeye maruz kalması oldukça ciddi bir sorundu. Bu ürünlerin fiyatlarını düşürmek temel amaçlarımızdan bir tanesiydi. Nitekim buna ait çalışmalarda sonuç almaya başladık” dedi.

HEM ÜRETECEĞİZ HEM ÇEŞİTLENDİRECEĞİZ

Bir çölyak hastasının “Bamyanın içine bandıra bandıra ekmek doğramak çok büyük arzum. Bunu yapamıyorum” şeklindeki sözleriyle ekonomik koşulları iyi olsa dahi glüten hassasiyeti taşıyan çok sayıda kişinin birçok şeyden mahrum kaldığını aktaran Akay, “Önümüzdeki süreçlerde sadece glütensiz ürünleri üretmek değil, bunları çeşitlendirmek bizim temel amaçlarımız arasında. Bu nedenle ekimini yaptığımız yuka patatesi, stevia, spirulina gibi ürünler bu gıdaları zenginleştirmek için kullanmaya başladığımız şeyler” diye konuştu.

BİZ SİZLERLE VARIZ

Yapılabilecek yeni çalışmalar konusunda katılımcılardan fikirsel anlamda destek isteyen Başkan Akay, “Bizler sonuçta bir yol açacağız, bir kapı aralayacağız. Güvenli gıda, gıda güvenilirliği konusunda bizlere yardımcı olursanız biz de bu yönde çalışmalarımızı sürdürürüz. Biz sizlerle varız” şeklinde konuştu.

Toplantı sonrasında katılımcılara üretilen glütensiz ürünler ikram edildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.