Siyaset

Şevkin: CHP Türkiye’nin sigortasıdır

    (HABER MERKEZİ) –TOROS – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, kurtuluş ve kuruluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 99. kuruluş yıldönümünü onurla, gururla kutladı. Türkiye..

Şevkin: CHP Türkiye’nin sigortasıdır

 

 

(HABER MERKEZİ) –TOROS – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, kurtuluş ve kuruluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 99. kuruluş yıldönümünü onurla, gururla kutladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ebedi Başkomutan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Benim iki büyük eserim var. Biri Cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir” sözünü hatırlatan Dr. Şevkin, Türkiye’nin kuruluşunda önemli bir misyon edinen demokrasinin kalesi CHP ile Türkiye’nin yine aydınlık günler yaşayacağını vurguladı.
CHP’nin ezilenlerin, ötekileştirilmeye çalışanların, kula kulluk etmeyenlerin ve Türkiye’nin çağdaş geleceğine dair umut taşıyanların partisi olduğuna işaret eden Dr. Şevkin, “CHP, kurulduğu 9 Eylül 1923 yılından bu yana Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, ilerici, laik, demokratik ve hukuk kuralları çerçevesinden çıkmayan bir yapıda sonsuza dek yaşaması için mücadele eden bir partidir. Partimiz CHP, bugün de Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde ülkemizin Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda, ilke ve devrimleri ışığında ilerlemesi için tavizsiz bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. CHP çatısı altında halkımıza hizmet etmekten onur duyuyoruz” diye konuştu.
CHP’nin bireysellikten uzak, toplumsal ve ulusal kaygılarla hareket ettiğini kaydeden Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, 6 ok ilkeleri etrafında siyaset yapmaktan duyduğu gururu paylaştı.
Atatürk’ün yokluk, yoksulluk ve kuşatılmışlığa rağmen asla umutsuz olmadığını ve küllerinden doğan yeni bir Cumhuriyet kurduğunu anımsatan, Cumhuriyet’le birlikte gururla anlattığı CHP’yi de Türkiye’ye bir eser olarak bıraktığını kaydeden Dr. Şevkin, “Ülkemizin çağdaş yarınları için halkımızı partimiz etrafında birleşmeye çağırıyorum. Bize katılın” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL