Saygılı, “İyiliği büyütmeye devam ediyoruz”

Saygılı, “İyiliği büyütmeye devam ediyoruz”
Yayınlama: 01.11.2022
A+
A-

 

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı, Kızılay’ın bayramı niteliğinde olan ve iyiliği hatırlatan Kızılay Haftası’nın çeşitli etkinliklerle kutlandığını bildirdi.

Saygılı, yaptığı açıklamada, her yıl 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası’nın önemine dikkati çekerek, “Ülkemizin en köklü ve güçlü yardım kuruluşu olan Kızılay, kurulduğu 1868 yılından bu yana toplumsal dayanışma bilinciyle kan, afet, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, gönüllülük ile bu hizmetlerin finansal sürdürülebilirliği için kurduğu iştiraklerle daha da güçlenerek çalışmalarına devam ediyor” bilgisine yer verdi.

Yardımlaşma ve dayanışma kültürünü yaygınlaştırmak üzere çeşitli etkinliklerin planlandığı Kızılay Haftası’nda, genç nesillere Kızılaycılık bilincini aşılamanın öncelikleri arasında yer aldığını belirten Genel Sekreter Ramazan Saygılı, şunları kaydetti:“ 2022’nin ana teması olan Dayanışma Yılı’na vurgu yapılırken topluma “Dünden daha güçlüyüz. Seninle birlikte…” sloganıyla sesleniyoruz.  Kızılay’ın bayramı olan Kızılay Haftası’nda da birçok etkinlik düzenlenecek. 2022’yi Dayanışma Yılı olarak ilan eden Kızılayımız, hafta boyunca düzenlenecek etkinliklerin ana temasını da “dayanışma” üzerine kurdu. Bu tema altında Kızılay, “Dünden Daha Güçlüyüz. 1868’den beri ihtiyacı olan herkese, her yere ulaşmak için iyiliği büyütmeye devam ediyoruz. Seninle birlikte…”  diyerek vatandaşlarımıza sesleniyoruz.”

Ramazan Saygılı, Kızılay’ın iyiliği yaymak için yürüttüğü tüm çalışmalarında vatandaşların desteğine de ihtiyaç duyduğunu anımsatarak, şöyle devam etti:“ Kızılay’ın gönüllüleri pankartlar eşliğinde yürüyüşler gerçekleştirecek. Kalabalık alanlara kurulacak olan standlar ile Kızılay’ın faaliyetleri anlatılacak, bandolar ve maskotlarla dikkat çekilecek. Kızılay iyilik hikayeleri ile tarihine yönelik özel sergiler ve geleneksel hale gelen Kızılay Sokağı da ziyaretçilerini bekliyor olacak. Futbol kulüpleri müsabakalarına Kızılay pankartlarıyla çıkacak, yurt genelindeki simgesel yapılar da kırmızı renge bürünecek. Kızılay’ın kan verme standları ise hafta boyunca kan bağışında bulunmanın önemine de dikkat çekecek.”

Saygılı, Kızılay Haftası münasebetiyle iyiliği daha fazla bulaştırmak için halkı etkinliklere katılıma davet ettiklerini sözlerine ekledi. Kızılay Haftası 4 Kasım’a kadar, Kızılay’ın hizmetlerini anlatan geniş kapsamlı kültürel ve sanatsal faaliyetlerle  sürecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.