Sarıçamlı kadınlar üretime katkı koyuyor

11.10.2019 - Cuma 12:36

(HABER MERKEZİ ) - Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın isteği ile Sarıçam ilçesinde faaliyete başlayan Toros Kadın Kooperatifi ilk etkinliğini 3. Adana Lezzet Festivalinde başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Kısa bir süre önce yapılan genel kurulda başkanlığa Sibel Kısacık, başkan yardımcılığına ise Nurten Şimşek getirildi. 

KENDİ ÜRÜNLERİNİ SATACAKLAR 

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın Sarıçamlı kadınların kendi ürettikleri ürünleri satarak ev ekonomilerine katkı sağlamaları amacı ile yeniden yapılanan Toros Kadın Kooperatifi yürekten, canla başla çalışarak, kaliteli bir hizmet üretti. Belediye Başkanı Bilal Uludağ “Daha fazla hizmet, daha fazla sosyal belediyecilik, daha fazla istihdam, daha fazla kültür – sanat faaliyetleri üretimi anlayışıyla, yepyeni bir Sarıçam’da kadınlara pozitif ayrımcılık yapacağız ve kadın kooperatiflerine desteğimiz artarak devam edecektir” dedi. 

EKONOMİYE KATKI KOYUYORLAR 

Toros Kadın Kooperatifi Başkanı Sibel Kısacık,  konuşmasında kooperatiflerinin faaliyete geçmesinde ve devamında desteklerini esirgemeyen Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’a,  bu konuda desteklerini esirgemeyen İl Ticaret Müdürü Adnan Ekiz’e,  Sarıçam Belediyesi Dış İlişkiler Müdürü Şükrü Gedik’e ve emeği geçenlere teşekkür etti.Sibel Kısacık, Toros Kadın Kooperatifi’nin yenilenen yönetimi ile kaliteli ve sağlıklı üretim yapmaya, kadınları güçlendirmeye, istihdama ve aile ekonomilerine katkı yapmaya çalıştıklarını kaydedip, “ Kendimize inanıyor ve güveniyoruz. Bu yıl 3. düzenlenen Adana Lezzet Festivaline katılım sağlayarak ürünlerimizi sunarak tanıtımını yaptık.  Standımız Festivalin ilgi odaklarından biri oldu” dedi. 

YORUM YAZ