Ekonomi

OSBÜK depremden etkilenen illerde

      (HABER MERKEZİ)-TOROS-Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK), sanayinin çarklarının dönmesi, üretim, ihracat ve istihdamın devamı için seferber oldu. Sanayi Bakanlığının koordinatörlüğünde deprem bölgesindeki her kente yönetim kurulundan..

OSBÜK depremden etkilenen illerde

 

 

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK), sanayinin çarklarının dönmesi, üretim, ihracat ve istihdamın devamı için seferber oldu.

Sanayi Bakanlığının koordinatörlüğünde deprem bölgesindeki her kente yönetim kurulundan bir kişi görevlendiren OSBÜK yönetimi, bu kapsamda Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek, bugüne kadar yapılan incelemeleri ve hazırlanan raporları değerlendirdi.

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükçü, Yönetim Kurulu Üyeleri ve TSE Başkanı Mahmut Sami Şahin, AOSB’yi ziyaretlerinde; Adana Hacı Sabancı OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütçü,  Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Kara ve Bölge Müdürü Ersin Akpınar tarafından konuk edildi.

Kütükçü, deprem anından itibaren bölgenin yaralarını sarmak için sahada önemli çalışmalar yapan Adana Hacı Sabancı OSB Başkanı Bekir Sütcü ile yönetimine teşekkür etti.

Kahramanmaraş’ta Koordinatör Başkan olarak incelemelerde bulunan ve şehirdeki tüm OSB’lerde durum tespitleri yapan OSBÜK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bekir Sütcü’den bölge ve Kahramanmaraş’taki son duruma ilişkin bilgi alan Memiş Kütükçü, üretimin devamının önemine dikkati çekti.

Kütükçü, Türkiye’deki OSB’ler ile depremden etkilenen illerdeki OSB’leri eşleştirerek ‘Kardeş OSB’ler” uygulaması başlattıklarını, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde bu zor günlerin üstesinden gelineceğine inandıklarını ifade etti.

OSBÜK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Adana Hacı Sabancı OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütçü ise öncelikle Adana OSB’deki duruma ilişkin bilgi paylaşımında bulundu. Sütcü, bölgenin depremden fiziki olarak etkilenmediğini belirterek, 500’e yakın sanayi kuruluşunun hiçbirinden depremde zarar gördüklerine yönelik başvuru gelmediğini ifade etti. Sütcü, bazı sanayicilerin depremden etkilenen ve evleri hasar gören çalışanlarıyla ailelerini tesislerinde ağırladıklarını söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL