Siyaset

Ömer Çelik spor salonlarında kalan depremzedelerle görüştü

  (AA) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, merkez üssü Kahramanmaraş olan, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlere ilişkin, “Adana bir lojistik merkezine..

Ömer Çelik spor salonlarında kalan depremzedelerle görüştü

 

(AA) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, merkez üssü Kahramanmaraş olan, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlere ilişkin, “Adana bir lojistik merkezine dönüştü. Türkiye’nin her yerinden gelen yardımlar, Adana Havalimanı’nda toplanıyor. Buradan değişik yerlere gönderilmeye çalışılıyor. Bununla ilgili ciddi bir organizasyon var.” dedi.

Çelik, beraberindekilerle Yüreğir ilçesindeki spor salonlarında kalan depremzedeleri ziyaret etti. Daha sonra Serinevler Spor Salonu’nda çeşitli branşlardaki milli sporcular ve vatandaşlarla da görüşen Çelik, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de ve dünyada neredeyse eşi benzeri olmayan bir afetle mücadele ettiklerini dile getiren Çelik, bütün imkan ve kabiliyetin bunun için seferber edildiğini, devletin milletin emrinde olduğunu söyledi.

Çelik, depremin 13 milyon insanı etkilediğini aktararak, konuşmasını şöyle sürdürdü:”Neredeyse bazı ülkelerin toplam yüzölçümüne denk gelen bir alanda çok büyük bir afetle karşı karşıyayız. Biliyorsunuz iki kere üst üste deprem olması, 7’nin üzerinde, o da çok istisnai bir durum. Tabii ki ulaşılamayan yerler var, elden gelen her şey yapılmaya çalışılıyor, gerek yolların bazen kapalı olması sebebiyle gerek başka sebeplerle. Öncelik tabii ki enkaz altındaki canlarımıza ulaşmak. Burada hemen hemen bütün belediyelerimiz, valiliğimiz hem evleri enkaza dönüşmüş vatandaşlarımızı, oradan kaçabilmiş olanları, o binaların çevresindekileri, bir de tabii haklı olarak tedirgin olup evine giremeyenleri misafir ediyorlar.”

Olağanüstü bir dönemden geçildiğini vurgulayan Çelik, “Elden gelen her şey de yapılmaya çalışılıyor. Bütün her şey seferber edildi. Ama tabii ki eksiklikler oluyor.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL