Muhtar İğde çalışıyor

17.10.2019 - Perşembe 10:32

ÖZEL HABER: İNCİ YILMAZTÜRK – ZEYNEP ORDU

Beyazevler Mahallesi’nin 3 dönemdir muhtarı olan Cabbar İğde, mahalle halkının refah seviyesini ve huzurunu arttırmak için çalıştığını belirterek, "Beyazevler Mahallesi, Adana’nın en temiz ve düzenli mahallelerinden biri. Bunda katkısı olan başta Büyükşehir Belediyesi ve Çukurova Belediyesi yetkililerine teşekkür ediyorum."dedi. 

ULAŞIM SORUNUMUZ ÇÖZÜLSÜN

Muhtar İğde mahalleye otobüs girmediğini belirterek, "Mahalle halkımızın isteklerinin başında halk otobüsü var. Otobüslerin Adana’da  gitmediği köy, mahalle yok. Ancak Beyazevler Mahallesi Adana’nın merkezinde olmasına rağmen halkın kullanacağı ve evine yakın güzergahtan geçen bir otobüs yok. Mevsim koşullarının getirdiği olumsuzluklar nedeniyle mahalle halkımızın otobüslerin güzergahlarının uzak olması dolayısıyla mağdur ediliyor.  Mahallemizde orta yaş ve üstü vatandaşlarımız bulunuyor.Yaşlılar ve üniversite gençleri çoğunlukta.Otobüslerin mahallemizden geçmesini veya ring seferi şeklinde ulaşım imkanı sağlanmasını istiyoruz.” dedi.

SPOR TESİSİ İSTİYORUZ

Geçlerimizi zararlı alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışıyoruz diyen Muhtar İğde,” Yalçın Parkı’n kötü emelli insanların kullanmasına izin vermemek için çalışmalarımız sürüyor. Ancak biz ne kadar çalışsak da bu sorun hala devam ediyor. Muhtar olduğum günden bu yana bununla mücadele ediyorum. Çukurova Belediye Balkanımız Soner Çetin’ e desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Her türlü sorunu elinden geldiği kadarıyla çözmeye çalışıyor. Mahalle halkımızın mağdur edildiği pazar sorunu yıllardır devam ediyor. Kanalın üzeri en kısa zamanda kapatılarak buna bir çözüm bulunacağı söylendi. Spor tesisi ve Pazar sorunu böylelikle ortadan kalkmış olur” şeklinde konuştu. 

HALKIMIZIN İSTEKLERİNİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUYORUZ

Asfalta ilgili sokaklarımızda çalışmaları önceki dönem başlatmıştık diyen Muhtar İğde, ”Asfalt çalışmalarıyla ilgilenen ekipler değişince bu dönem aksaklıklar oluştu. En kısa zamanda tekrar başlatılacak. Mahallemizde çok fazla sorunu yok.  Yalçın Park’ta tuvalet yapılmasını istedik. Bazı vatandaşlarımız karşı çıktı, vatandaşlarımız karşı çıkıncı bizler de müdahale edemedik. Görevlilerin kontrolünde parkın içinde tuvalet yaptırılmasını istedik ama halkımız engel olmaya çalıştı bu yüzden çalışmamız durduruldu. Halkımızın şikayet ve dileklerini her zaman göz önünde bulunduruyoruz. İstemedikleri hiçbir şeyi yapmıyoruz” dedi. 

HER ŞEY MAHALLEMİZİN HUZURU İÇİN

Çamlık Parkı’ndaki sorunların çözümü için emniyet yetkilileri ile çalıştıklarını söyleyen İğde, ”Parktaki   kamelyalarda halkın güvenliğini bozacak ve ahlaka uygun olmayan davranışların gözler önünde yapılmış olmasını günler süren gözlemlerimizle tespit ettik. Emniyet güçlerimizle bu konu hakkında geniş çalışmalar başlattık. En kısa zamanda buna bir çözüm bulunacağına dair halkımızı bilgilendirdik. Her şey mahallemizin huzuru için” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM YAZ