Kızılay'dan 'İyiliğe' davet

08.08.2019 - Perşembe 12:20

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Türk Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı başkanlığındaki Kızılay ekibi, “İyilik Yürüyüşü” yaparak, vatandaşları hazırladıkları broşürlerle “iyiliğe” davet etti.
Adana / Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı başkanlığındaki Kızılay ekibi, Mübarek Kurban Bayramı öncesinde “İyiliği Paylaşıyoruz Hilal Olsun Adana” sloganıyla kentin en merkezi noktalarından Kenan Evren Bulvarı’nda yürüyüş yapıp, broşür dağıtarak halkı “iyiliğe” davet etti.
Üzerlerinde Kızılay önlükleri ve ellerinde broşürlerle Kenan Evren Bulvarında toplanan Kızılay heyeti, Başkan Ramazan Saygılı’nın yaptığı konuşmanın ardından halka broşür dağıttı. Halkın sevgi gösterileri ile karşıladığı Kızılaycılar, Kurban Bağışlarının Kızılay’a yapılması için davette bulundular. Başkan Ramazan Saygılı, yaptığı konuşmada, “Bugün burada toplanma nedenimiz insani yardım çalışmalarına dikkat çekmek ve el birliğiyle iyilik yapmaktır. Hali hazırda 2007 yılından beri yürüttüğümüz vekaletle kurban kesim kampanyamız için vekalet toplamaktayız. Bu yıl ülkemiz dahil 51 ülkede insanımızın kurban ibadetini gerçekleştiriyor olacağız. Başından sonuna dini vecibelere uygun şekilde gerçekleştirilin kampanyamız kapsamında yurt dışında kesilen vekaletler paketlenerek muhtaç insanlara bayramda dağıtılacak. Yurt içinde ise konserve yapılarak yıl boyu mağdur insanlarımızın sofralarına ulaştırılacak” dedi.
 Vekalet bedelinin yurt içi için 850 TL, yurt dışı için 725 TL olduğunu belirten Başkan Ramazan Saygılı, “151 Yıldır Ülkemizin neresinde hangi köşesinde olursa olsun Dünyanın hangi köşesinde mağdur  ve mazlum varsa milletimizden aldığımız güçle hep orada olduk.Kızılay olarak hep renk körü olduk. Derdimiz ihtiyaç sahibinin sofrasına katık, kaşığına lokma olmaktır” ifadelerine yer verdi.
 İYİLİĞİ YAYIYORUZ
 Kızılaycılık ruhununu nesilden nesile aktarılan bir miras olarak gördüklerini ifade eden Başkan Ramazan Saygılı, şöyle devam etti:
  “Kuruluşumuzdan bugüne faaliyetlerimiz ihtiyaçlar doğrultusunda çeşitlenerek geliştirilmiştir. Bugün geldiğimiz noktada Kızılay dünya genelinde bir markadır. Bu değeri daha üst seviyelere bağışçılarımız, gönüllülerimiz ve personelimizle taşımak için çalışmalara devam ediyoruz.
İyilik hareketimize küçük katkılar büyük iyilikler olarak insanlara ulaşıyor. Tek başımıza kaldıramayacağımız bu yükü el ele verip, omuz omuza mücadele edip el birliğiyle kaldıracağız. Biliyoruz ki, Milletimizde yardımseverlikte dünya lideri, Adamamızın güzel insanları. Daha çok insana ulaşmak için Hilal Olsun Adana! diyoruz. İyiliği yaymaya iyilikte yarışmaya davet ediyoruz.” Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar; Türk Kızılay Adana Şubesine 03224571923 numaralı telefondan detaylı bilgi alabileceği gibi; IBAN TR 3600 0100 1783 0000 1868 5406 hesabına açıklama yapılarak ya da 168 çağrı merkezinden telefon bankacılığı yoluyla da bağış yapılabilecekler.

YORUM YAZ